|
کدخبر: 187711

این خودرو ۱۵۸ میلیارد تومان قیمت دارد + تصاویر

مک‌لارن همیلتون به دومین خودروی فرمول یک گران‌قیمت دنیا تبدیل شده که تاکنون در حراجی به فروش رسیده زیرا عنوان گران‌ترین خودروی فرمول یک به فراری F2001 مایکل شوماخر اختصاص دارد.

خودرو این خودرو ۱۵۸ میلیارد تومان قیمت دارد + تصاویر

خودروی فرمول یک سر لوئیس همیلتون که با آن در گرند پری ۲۰۱۰ ترکیه به پیروزی رسیده، در همین آخر هفته با قیمتی تقریباً رکوردی به فروش رسیده است. این مک‌لارن MP4-25A در جریان گرند پری ۲۰۲۱ انگلستان در پیست خانگی همیلتون در حضور حدود ۱۴۰ هزار طرفدار فرمول یک به حراج گذاشته شد و با قیمت ۴,۸۳۶,۰۰۰ پوند معادل ۶.۶ میلیون دلار ( معادل ۱۵۸ میلیارد تومان) به فروش رسید. این قیمت انتظارات که بین ۵ تا ۷ میلیون دلار بود را برآورده کرده است.

بنابراین، مک‌لارن همیلتون به دومین خودروی فرمول یک گران‌قیمت دنیا تبدیل شده که تاکنون در حراجی به فروش رسیده زیرا عنوان گران‌ترین خودروی فرمول یک به فراری F2001 مایکل شوماخر اختصاص دارد که در سال ۲۰۱۷ با قیمت ۷.۵ میلیون دلار به فروش رسید. البته مک‌لارن MP4-25A اولین خودروی فرمول یکی است که همیلتون با آن رانندگی کرده و قیمت بالای فروش آن نشان می‌دهد که دیگر خودروهای این قهرمان هفت دورۀ جهان می‌توانند روزی رکورد جدیدی را در قیمت فروش ثبت کنند و از فراری شوماخر فراتر بروند.

این خودروی فرمول یک اما سابقه‌ای فراتر از پیروزی در گرند پری ۲۰۱۰ ترکیه دارد زیرا MP4-25A به تیم مک‌لارن برای رسیدن به جایگاه دوم در جدول رده‌بندی سازندگان هم بسیار مؤثر بود و درعین‌حال سر لوئیس همیلتون را به مقام دوم گرند پری ۲۰۱۰ چین رساند. دیگر رانندهٔ مک‌لارن در آن زمان یعنی جنسن باتن هم با MP4-25A به مقام سوم در فصل ۲۰۱۰ مسابقات فرمول یک رسید.

متخصص خودروی RM Sotheby’s دراین‌باره می‌گوید:دستاوردهای سر لوئیس همیلتون در این ورزش بسیار چشمگیر است و بنابراین خودروهایی که وی با آن‌ها ارتباط دارد احتمالاً در آینده به خواستنی‌ترین خودروها تبدیل خواهند شد

 

 

منبع: پدال

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...