|
کدخبر: 187413

وقت خداحافظی با این خودروی پرطرفدار رسید

فولکس‌واگن آمریکای شمالی در حال خداحافظی با پاسات است زیرا این سدان میان سایز پس از مدل ۲۰۲۲ از خط تولید در کارخانه چاتانوگا در ایالات تنسی کنار خواهد رفت. به همین مناسبت، فولکس‌واگن نسخه ویژه‌ای را برای پاسات ارائه کرده که لیمیتد ادیشن نام دارد. در این نسخه ویژه، همه اعداد به چیزی اشاره دارند. به‌عنوان‌مثال، از این نسخه تعداد ۱۹۷۳ دستگاه ساخته خواهد شد که به اولین سال عرضه پاسات در بازار آلمان اشاره می‌کند.

خودرو وقت خداحافظی با این خودروی پرطرفدار رسید

از این تعداد، ۵۲۴ دستگاه به رنگ سفید خالص با تریم داخلی قهوه‌ای‌رنگ خواهد بود که این عدد به تاریخ آغاز تولید پاسات (۲۴ می) در کارخانه تنسی اشاره دارد. کد تلفنی منطقه چاتانوگا هم ۴۲۳ است و به همین دلیل، همین تعداد از پاسات لیمیتد ادیشن با رنگ سبز مسابقه‌ای تولید خواهند شد. تعداد ۴۱۱ دستگاه هم با رنگ قرمز متالیک با تریم داخلی مشکی‌رنگ ارائه خواهد شد که این عدد هم کد تولید اصلی پاسات است؛ و نهایتاً ۶۱۵ دستگاه باقیمانده هم رنگ خاکستری متالیک پلاتینوم خواهند داشت که در این عدد سه‌رقمی، عدد اول به شش نسل پاسات، عدد دوم به مونتاژ یک نسل در چاتانوگا و عدد آخر به ۵ دهه فروش پاسات در ایالات‌متحده اشاره دارد.

اما صرف‌نظر از رنگ بیرونی، همه نمونه‌های پاسات لیمیتد ادیشن از رینگ‌های ۱۸ اینچی ۱۵ پره اختصاصی و قاب آینه‌های جانبی مشکی‌رنگ برخوردار هستند تا از نمونه‌های معمولی متمایز شوند. در داخل خودرو هم در طرفین صندلی‌ها برچسب‌های منحصربه‌فردی کار شده که در یک طرف، شماره تولید از ۱۹۷۳ را نشان می‌دهد و در دیگری نوشته Chattanooga ۲۰۱۱ نقش بسته است. این سالی است که تولید پاسات در کارخانه تنسی آغاز شد. داخل جا لیوانی‌های خودرو هم نقشه هوایی شهر چاتانوگا و همین‌طور طرح کارخانه کار شده است.

پاسات لیمیتد ادیشن همچنین به‌صورت استاندارد به صندلی‌های اسپرت راحت با چرم وی‌ینا، حافظه صندلی راننده، گرم‌کن صندلی‌های جلو و عقب، صندلی‌های عقب برقی، سیستم صوتی پریمیوم فندر، دستیار پارک و نوربالای خودکار هم مجهز است. قیمت پاسات لیمیتد ادیشن از ۳۰.۲۹۵ دلار آغاز می‌شود و رنگ قرمز متالیک تنها رنگی است که باید برای آن هزینه اضافی معادل ۳۹۵ دلار پرداخت کرد.

منبع: پدال

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...