|
کدخبر: 185299

وانت از این عجیب تر نداریم! + تصاویر

شرکت آلمانی الکتریک برند (Electric Brands) از پیکاپ الکتریکی کوچک خود با نام Xbus پرده‌برداری کرده است.

خودرو وانت از این عجیب تر نداریم! + تصاویر

البته حداقل با توجه به تعاریف قانونی اروپا، Xbus خودرو به‌حساب نمی‌آید بلکه در کلاس L۷e چهارچرخه‌ها قرار می‌گیرد. در کلاس L۷e، ظرفیت حمل بار به ۴۵۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم محدود بوده و استانداردهای ایمنی هم سختگیری کمتری دارند. به همین دلیل، باطری‌های استاندارد این پیکاپ تنها ۱۰ کیلووات ساعت ظرفیت دارند و با هر بار شارژ بردی ۲۰۰ کیلومتری را فراهم می‌کنند.

البته پکیج باطری ۳۰ کیلووات ساعتی هم قابل سفارش خواهد بود که برد را به ۶۰۰ کیلومتر افزایش می‌دهد. علاوه بر این، باطری‌های Xbus از نوع کشویی و قابل برداشتن هستند و می‌توان آن‌ها را در یک نمایندگی یا توسط دو نفر بدون نیاز به ابزارهای تخصصی، با نمونه‌های شارژ شده جابجا کرد. این شرکت در ابتدا ۶۰۰ نمایندگی در اروپا خواهد داشت اما این تعداد نهایتاً به ۱۰۰۰ نمایندگی افزایش پیدا خواهد کرد. Xbus به چهار موتور الکتریکی درون چرخی مجهز است که حداکثر ۷۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند اما قدرت مداوم آن‌ها تنها ۲۰ اسب بخار است. حداکثر سرعت این وسیله هم به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

الکتریک برند قصد دارد علاوه بر این نسخهٔ پیکاپ، نسخه‌های دیگری از Xbus شامل اتوبوس، پیکاپ با قسمت بار کمپرسی و پیکاپی با قسمت بار کاملاً مسطح و طرفین بازشو را هم ارائه کند. حتی ساخت یک نسخه کاروان با یخچال، سینک ظرف‌شویی، گاز و تلویزیون هم در برنامه هست. هم‌اکنون امکان سفارش Xbus با قیمت پایه ۱۷,۳۸۰ یورو (حدود ۵۰۰ میلیون تومان) وجود دارد اما تولید آن قرار است از اواسط سال ۲۰۲۲ آغاز شود.

منبع: پدال
  • ناشناس ارسالی در

    جلل الخالق

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...