|
کدخبر: 184635

با خودروهای توربو چینی آشنا شوید

ری تیگو ۵ توربو، جک اس۵ فیس لیفت و بهمن فیدلیتی سه خودرو با موتور توربوشارژ هستند که به زودی در خیابان‌های شهر دیده می‌شود. این خودرو‌ها که هر کدام مزایا و معایبی دارند قیمتی حدود ۶۵۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان برای آن‌ها پیش بینی شده است.

خودرو با خودروهای توربو چینی آشنا شوید

این روز‌ها شاهد رشد عجیب و غریب خودروسازان چینی هستیم. خودرو‌هایی  که بازار هدف آن‌ها کشور‌های خاورمیانه و آفریقایی است و با توجه به عمر کم ورود به این عرصه چینی‌ ها توانستند امکانات روز دنیا را با قیمت‌ های مناسب‌ تر از خودرو‌های ساخت شرکت‌های ژاپنی، آلمانی و فرانسوی روانه بازار کنند.

برخی از این خودرو‌ها که قیمتشان بیشتر با وسع مالی مردم ما تناسب دارند دیر یا زود وارد بازار کشور می‌شوند. چری تیگو ۵  توربو، جک اس ۵  فیس  لیفت و بهمن فیدلیتی سه خودرو با موتور توربوشارژ هستند که به زودی در خیابان‌های شهر دیده می‌شود. این خودرو‌ها که هر کدام مزایا و معایبی دارند قیمتی حدود ۶۵۰ تا ۸۰۰  میلیون تومان برای آن‌ها پیش بینی شده است.

بهمن فیدلیتی

فیدلیتی یا جتورایکس ۷۰ اس، محصولی که با موتور طراحی AVL اتریش، علاوه بر امکانات مرسوم خودرو‌های میان رده دنیا، ویژگی‌هایی مانند دوربین ۳۶۰ درجه و رادار نقطه کور روی این خودرو سوار شده است. فیدلیتی که از سوی شرکت بهمن موتور مونتاژ می‌شود قیمتی حدود ۶۵۰  تا ۶۷۰  میلیون تومان دارد.

جک اس ۵  فیس لیفت

چند هفته‌ای از پیش فروش نسخه فیس‌لیفت جک  اس  ۵  با موتور جدید برای آذرماه ۱۴۰۰‌ می‌گذرد. جک اس ۵ مدت هاست که در بازار خودرو ما حضور دارد و توانسته نظر بسیاری از سخت پسندان این حوزه را به خود جلب کند. بازار خوب این خودرو موجب شد تا کرمان موتور به فکر ارتقای نسخه قدیمی خود با موتوری جدید بیفتد، خودرویی که شاید شتاب ۷.۷ ثانیه‌ای آن بزرگ‌ترین نقطه قوتش باشد.

چری تیگو ۵  توربو

تیگو ۵ چری با اینکه مدت زمان کمتری از جک اس ۵ در خیابان‌های کشور حضور دارد، اما به دلیل ظاهر به روز و قیمت اقتصادی اش نسبت به مدل‌های دیگر این رده، بازار خوبی دارد. با این حال مدیران خودرو برای حفظ بازار خود و مقابله با بهمن فیدلتی تعداد محدودی از مدل توربو این خودرو را روانه بازار کرده است تا همچنان سهم خود را از بازار کراس  اوور‌های میان سایز حفظ کند.

 

منبع: شهرآرا نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...