|
کدخبر: 180530

این تویوتا ۱۳ میلیارد تومان ارزش دارد + تصاویر

در سال ۲۰۰۱ بود که فیلم سریع و خشن باعث شناخته شدن هرچه بیشتر صنعت تیونینگ آمریکا در جهان شد. این فیلم به حدی پرطرفدار شد که تا همین امروز نیز ۹ قسمت از آن تولید شده هرچند انتقادهایی به قسمت‌های جدیدتر آن وارد شده است.

خودرو این تویوتا ۱۳ میلیارد تومان ارزش دارد + تصاویر

هم‌اکنون شانس تملک خودروی مشهور قسمت اول سریع و خشن یعنی همان تویوتا سوپرای برایان اوکانر با بازی پاول واکر فقید پیدا شده است. حراجی برت جکسون این خودرو را در حراجی عرضه کرده است.

این سوپرا با نشستن پاول واکر در پشت فرمان و نمایش صحنه‌های متعلق به بدنه و کابینش مشهور شده است. ادی پاول در کالیفرنیا سازنده این خودرو برای فیلم بوده است. دگرگونی‌های رخ داده باعث شده‌اند سوپرا در قسمت دوم سریع و خشن رنگ طلایی به خود گیرد. پس از فیلم‌برداری سوپرا دوباره به ظاهر اولیه خود بازگشته است.

این سوپرا با رنگ نارنجی کندی متعلق به لامبورگینی دیابلو در فیلم ظاهر شده است. کیت بدنه آن نیز شامل اسپویلر جلو، رکاب‌های جانبی، کاپوت سفارشی، بال عقب آلومینیومی و رینگ‌های ۱۹ اینچی است.

برخلاف سوپرای برایان اوکانر در سریع و خشن، این خودرو در واقع حالت استوک دارد. پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو در زیر کاپوت با گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.

فروشنده خودرو قیمت پایه آن را اعلام نکرده اما اسناد کامل آن و تأییدیه‌های مربوطه وجود دارد.

در سال ۲۰۱۵ بود که یک سوپرای دیگر از فیلم سریع و خشن با قیمت ۱۸۵ هزار دلار حراج شد. اگرچه این دو خودرو شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند اما نمونه قبلی از پیشرانه ۶ سیلندر تنفس طبیعی و گیربکس ۵ سرعته دستی استفاده کرده بود.

تویوتا سوپرا ۱۹۹۴ رانده شده توسط پاول واکر در این حراجی با قیمت ۵۵۰ هزار دلار به فروش رفت.

منبع: پدال
  • کارگران ارسالی در

    مفت گرونه حیف پول ۱۳۰ تا پراید میشه خرید با پولش

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...