|
کدخبر: 172583

ریزش ۶۰ درصدی قیمت خودرو در راه است؟

بابک صدرایی با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودرو اظهار کرد: با توجه به فاصله فراوان قیمت خودرو در بازار آزاد و کارخانه افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودرو توسط شورای رقابت تأثیری بر قیمت‌ها نخواهد داشت.

خودرو ریزش ۶۰ درصدی قیمت خودرو در راه است؟

این کارشناس حوزه خودرو بیان کرد: خرید خودرو توسط خودروسازان به‌صورت روزانه و هفتگی صورت نمی‌گیرد و معمولاً خودروسازان برای تأمین قطعات موردنیاز خط تولید به‌صورت سه ماهه و شش ماهه اقدام می‌کنند، به همین دلیل از نوسانات روزانه قیمت ارز تأثیر نخواهد پذیرفت.

وی افزود: علاوه بر کاهش نرخ ارز برداشته شدن محدودیت‌ها از صنعت خودرو، ورود قطعه سازان جدید به بازار و قرارداد‌های تازه با خودروسازان می‌توانند در یک بازه زمانی با در نظر گرفتن ثبات در بازار ارز، قیمت‌ها به نقطه تعادلی خواهد رسید.

صدرایی بیان کرد: کاهش یک‌باره قیمت خودرو در کارخانه می‌تواند شوک سنگین را به این واحد‌های صنعتی وارد کند و زیان انباشت شده را افزایش دهد.

به گفته وی، بهانه دو شرکت بزرگ خودروسازی برای استفاده شیوه قرعه کشی برای تحویل خودرو، پیشی گرفتن تقاضا نسبت به تولید است، در صورت رفع محدودیت‌ها از صنعت خودرو و ثبات در بازار ارز باید طرح‌های قرعه‌کشی برچیده شوند و مانند سال ۹۵ قیمت‌ها به‌صورت تعادلی در بازار تعیین شود.

این کارشناس حوزه خودرو تصریح کرد: کاهش معاملات در ماه مبارک رمضان، شیوع بیماری کرونا و انتظار کاهشی قیمت خودرو به دلیل ریزش ارز، بر رکود بازار خودرو دامن زده است.

صداریی بیان کرد: متأسفانه در فضای مجازی شرایط خوش‌بینانه‌ای نسبت به کاهش قیمت خودرو ایجاد شده است و صحبت‌هایی مبنی بر افت ۶۰ درصدی خودرو مطرح می‌شود که با توجه به شرایط فعلی اقتصاد و صنعت کشور این موضوع امکان پذیر نیست و در بهترین حالت خود منجر به تعادل عرضه و تقاضا در بازار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به شرایط حاکم در بازار به نظر می‌رسد قیمت خودرو تا مرداد، روند سینوسی خود را ادامه دهد و تنها در برخی از مدل‌های پر طرفدار شاهد افزایش نامحسوسی قیمت‌ها باشیم.

حال باید منتظر ماند و دید که مسئولان اقتصادی قادر خواهند بود بازار نابسامان خودرو را مدیریت و اصلاح کنند.

منبع: میزان
 • ناشناس ارسالی در

  انحصاراست هر. چه میخواهند انجام میدهند و اردات خودروباتعرفه معقول آزاد کنند پرای د رابا پنج میلیون هم نخواهند خرید

 • دکتر سید ارسالی در

  شتر در خواب بیند پنبه دانه..........

 • ناشناس ارسالی در

  نخرید ارزان میشه و دست دلال ها رابزارید تو پوست گردو

 • ناشناس ارسالی در

  خدا را شکر به امید قطعی شدن این خبر

 • هالو ارسالی در

  بگو کارشناس بند تنبونت را کشی کن.

 • حسین ارسالی در

  واردات باتعرفه خیلی کم یعنی ازهم پاشیدن کل خودروسازانی که به زوربه مردم بدبخت ای ن لگنهارو می فروختند.تمام.

 • ناشناس ارسالی در

  ملت تحمل کنندقیمت خودرو کاهش و التماس می کننداقساطی ببریدخودروروی دست دلالان انب اشته و خودروچینی هم اقساط خریداری ندارد

 • محمد ارسالی در

  دقیقا زمانی که قطعات خودرو 30 درصد گران و خودرو در کارخانه هم گران‌تر شده شما تیتر احتمال ارزانی 60 درصدی خودرو را می‌زنید و این احتمال حتی 1 درصد هم وجود ندارد من شخصاً هر روز شاهده گرانی بیشتر از دیروز قیمت اجناس هستم

 • خسروی ارسالی در

  باید هم ریزش قیمت خوودرو باشد چون واقعا قیمت خودرو مندر اوردی هست وشاهکار روحانید البته فقط یکیشو گفتم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...