|
کدخبر: 162452

گزارش ویژه گسترش نیوز:

کدام خودرو در ایران از همه زشت تر است + تصاویر

هرچند این اتومبیل رقبای سرسختی در ایران از جمله پراید، تیبا صندوق دار و وانت پراید را دارد اما به هر حال نظرسنجی های مربوط به سال گذشته نشان می دهد که گوی بی ریخت بودن را از رقبا ربوده است.

خودرو کدام خودرو در ایران از همه زشت تر است + تصاویر

چینی ها خودرو زشت و بدترکیب کم ندارند اما در این میان یکی از ترین های خود را به ایران هم صادر کردند! هافی لوبو عنوان محصولی کوچک و ارزان قیمت است که از سال ۸۹ وارد بازار ایران شد. پیشینه این خودرو البته در چین به سال ۲۰۰۲ بازمی گردد اما در این کشور چندان مورد استقبال قرار نگرفت. بنابراین به بازار ایران راه پیدا کرد.

مهمترین مولفه این خودرو چهره بسیار زشت آن است. در طراحی هافی لوبو هیچ ابتکار و نبوغی وجود ندارد. مدل چراغ ها، فرم بدنه و حتی کابین راننده همگی بدون سلیقه و بدون زیبایی از آب درآمده است. اگر بخواهیم میان این اتمبیل و ام وی ام۱۱۰ مقایسه این از نظر زیبایی داشته باشیم، بدون هیچ گونه حرفی هافی لوبو بازنده است. حتی ام وی ام سرعت بیشتر و وزن کمتری هم دارد.

هافی-لوبو3

هافی لوبو با دو موتور عرضه شده که یکی یک لیتری است و ۴۵ اسب بخار قدرت دارد و دیگری ۱/۱ لیتری بوده و ۶۵ اسب بخار قدرت دارد. اما تنها مدل چهار سیلندر ۱/۱ لیتری آن به بازار ایران عرضه شده که حجم دقیق موتور آن ۱۰۷۵ سی سی است و ۶۵ اسب بخار قدرت تولید میکند.ظرفیت باک این خودروی کوچک ۴۰ لیتر است و در ۱۰۰ کیلومتر به گفته عرضه کنندگان ۷/۴ لیتر بنزین مصرف میکند. وزن این خودرو ۸۹۵ کیلوگرم است

شرکت سازنده آپشن هایی مانند کولر، قفل مرکزی و ریموت کنترل،سیستم هشدار ضد سرقت، کیسه ایمنی هوا، چراغ مه شکن جلو و عقب، گرم کن و برف پاک کن شیشه عقب،ترمز ABS و تنظیم ارتفاع چراغ جلو را هم روی آن قرار داده باز هم اما از این خودرو استقبال چندانی نشد.   

این موارد در کنار هم نشان می دهد که بی شک در صنعت خودروسازی زیبایی حرف اول را می زند. هرچند این اتومبیل رقبای سرسختی در ایران از جمله پراید، تیبا صندوق دار و وانت پراید را دارد اما به هر حال نظرسنجی های مربوط به سال گذشته نشان می دهد که گوی بی ریخت بودن را از رقبا ربوده است. 

هافی-لوبو2

مدل صفر کیلومتر هافی لوبو دیگر تولید نمی شود و این خودرو در حال حاضر بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان در بازار آزاد خرید و فروش می شود. برخی مشاهدات میدانی البته نشان می دهد که تمایل چندانی برای خرید آن وجود ندارد.

  • ناشناس ارسالی در

    کجاش بی ریخته ،خیلی هم خوبه ،کجا بوده که ما ندیدیم بخریمش ،

  • الکس ارسالی در

    والا همین خودرو زشت ملت رو هوا میبرن....

  • ناشناس ارسالی در

    اییییییییییییییی. شولیت امریکایی کجا ..< br /> اشغالها چینی کجا ؟ ایییییییی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...