|
کدخبر: 156270

چرا قیمت خودرو سقوط می کند؟

در حالی که قیمت ها در بازار خودرو در چند روز گذشته قفل شده بود طی ۴۸ ساعت اخیر ریزش قیمت ها دوباره در این بازار آغاز شد؛ این ریزش قیمت ها به طوری است که پراید ۱۱۱ از ۱۲۸ میلیون تومان در اواسط هفته جاری امروز به ۱۲۶ میلیون تومان رسیده است.

خودرو چرا قیمت خودرو سقوط می کند؟

ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو همزمان با تغییر روند ارز در اواسط هفته جاری متوقف شد با این وجود خریداران به امید ریزش بیشتر قیمت ها پس از مسیری که این بازار در اواخر بهمن و اوایل اسفند وارد آن شد از بازار خارج شدند و فروشندگان نیز از ترس ریزش بیشتر قیمت‌ها اقدام به فروش خودرو خود کرده‌اند؛ رکود به وجود آمده در بازار شب عید خودرو موجب شد تا در اواخر هفته جاری ریزش قیمت‌ها دوباره در این بازار از سر گرفته شود.

در حالی ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو و یا بازارهای موازی مانند موبایل تداوم یافته است که قیمت‌ها در بازار طلا، سکه و ارز هنوز وارد فاز ریزشی نشده‌اند.

ریزش قیمت‌های دو روز اخیر تا جایی بوده است که پراید ۱۳۲ از ۱۱۳ میلیون تومان امروز به ۱۱۲ میلیون تومان رسیده است و یا پراید ۱۱۱ از ۱۲۸ میلیون تومان امروز به ۱۲۶ میلیون تومان رسیده است؛ در این مدت اما قیمت خودروهایی نظیر پراید ۱۳۱ و پراید ۱۵۱ بر روی ۱۱۰ میلیون تومان ثابت مانده اند.

در بین خودروهای گروه پژو خودرو ۲۰۶ تیپ ۲ این گروه از ۱۹۶ میلیون تومان در اواسط هفته امروز به ۱۹۲ میلیون تومان رسیده است و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ این گروه نیز در حالی امروز ۲۵۹ میلیون تومان قیمت خورده است که این خودرو در دو روز گذشته ۲۶۹ میلیون تومان قیمت داشته است و یا خودرو ۲۰۷ اتوماتیک نیز از ۳۹۰ میلیون تومان در اواسط هفته امروز به ۳۸۳ میلیون تومان رسیده است و پژو پارس ساده نیز در حالی امروز ۲۱۵ میلیون تومان قیمت خورده است که این خودرو در اواسط هفته جاری ۲۱۶ میلیون تومان قیمت داشته است.

خودروهای گروه تیبا نیز از این ریزش قیمت های اخیر در امان نمانده اند به طوری که تیبا ۲ از ۱۳۲ میلیون تومان در اواسط هفته جاری امروز به ۱۳۱ میلیون تومان رسیده است و یا تیبا صندوقدار نیز امروز در حالی ۱۲۰ میلیون تومان قیمت خورده است که این خودرو در اواسط هفته جاری ۱۲۲ میلیون تومان قیمت داشته است.

گفتنی است که خودرو دنا معمولی نیز از ۲۷۷ میلیون تومان در اواسط هفته جاری امروز به ۲۷۴ میلیون تومان رسیده است و سمند LX نیز از ۱۸۷ میلیون تومان در اواسط هفته جاری امروز به ۱۸۵ میلیون تومان رسید است.

در این مدت خودروهای مونتاژ اما روند یکسانی را در پیش نگرفته اند و در حالی که قیمت خودرو پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸ از ۸۳۵ میلیون تومان در اواسط هفته جاری با افزایش ۱۰ میلیون تومانی امروز به ۸۴۵ میلیون تومان رسیده است مدل ۹۹ این خودرو ۵ میلیون تمان کاهش قیمت داشته است و این خودرو امروز به قیمت ۹۲۰ میلیون تومان رسیده است و خودرو سوزوکی گراند ویتارا و سیتروئن سی ۳ در این مدت به ترتیب بر روی ۹۶۵ و ۸۵۵ میلیون تومان ثابت مانده اند.

 

 

منبع: خبر آنلاین
 • ناشناس ارسالی در

  چون‌قیمت‌خودرو‌حباب‌است‌وحباب‌باید‌بترکد

 • ناشناس ارسالی در

  آخه یکی نیست به این خبرگزاری بگه ۱۰۰میلی ون گران شده حالا ۲میلیون آمده پایین هی ب گو سقوط کرد هر موقع پراید شد ۷ میلیون بگ و هرروز جور رانی درست میکنی

 • ناشناس ارسالی در

  اغلب بزرگواران دروزارتخانه های مرتبط قیم تهاراچک وکنترل کنندمصرف کننده واقعی دربا زاروجودنداردپدرخانواده تنهاکاری که میکند بتواندمایحتاج روزمره راتامین کندیک تعویض روغن خودرو۲۰۰ هزارتومان شده یعنی واقعام سیولین گرانی کالاهارانمی بینند

 • ناشناس ارسالی در

  لطفا کمتر بنشینید قصه بسازید و داستان سر ایی کنید از چند ماه پیش تا حالا به خاطر تحلیل های غلط شما کلی ضرر کردم همه چیز د وباره گرون میشه کی میخواد این تورم متوقف بشه خدا میدونه.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...