|
کدخبر: 143669

ایران موتور اتوبوس هم ساخت

محمدی گفت: در شرایط تحریمی به جای اینکه نگران وارد نشدن قطعات باشیم با اتکا به ساخت داخل و کار جهادی توانستیم موتور اتوبوس را داخلی‌سازی کنیم.

خودرو ایران موتور اتوبوس هم ساخت

مهدی محمدی رئیس هیات مدیره ایران خودرو دیزل با بیان اینکه به علت محدودیت‌ها در تامین موتور، خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل ده سال تعطیل بود، گفت: در شرایط تحریمی به جای اینکه نگران وارد نشدن قطعات باشیم با اتکا به ساخت داخل و کار جهادی توانستیم موتور اتوبوس را داخلی‌سازی و سپس ساخت اتوبوس را در این مجموعه آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون روزانه ۴ دستگاه اتوبوس در ایران خودرو دیزل تولید می‌شود در حالیکه ظرفیت ما در هر شیفت، تولید ۱۰ اتوبوس و در شبانه روز تولید ۲۰ دستگاه اتوبوس است.

محمدی گفت: هم اکنون ۷۵۰ نفر در خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل مشغول به کار هستند که اگر با تامین مالی و عقد قرارداد برای تامین اتوبوس در ناوگان حمل‌ونقل عمومی به ظرفیت ۲۰ دستگاه برسیم برای هزار و دویست نفر دیگر هم در این مجموعه اشتغال ایجاد می‌شود.

وی افزود: برای رساندن تولید به ظرفیت اسمی خود هیچ مشکلی نداریم و تنها مشکل ما تامین مالی و هدایت سفارش‌های تامین اتوبوس از محل ساخت داخل است.

محمدی با بیان اینکه کیفیت قوای محرکه اتوبوس ساخت داخل همانند قوای محرکه اتوبوس بنز است، گفت: از نظر بدنه و تزئینات اتوبوس‌های ساخت این مجموعه قابل رقابت با مدل‌های وارداتی و قیمت آن نیز ۳۰ درصد پایین‌تر است.

وی ادامه داد: با زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود علاوه بر تامین داخل می‌توانیم اتوبوس‌های ساخت داخل را به بازار‌های آسیای میانه، افغانستان و عراق صادر کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر