|
کدخبر: 142617

فوری / قیمت احتمالی پژو ۲۰۷ پانوراما اعلام شد

در آخرین گفت‌وگو با معاونت فروش و بازاریابی گروه صنعتی «ایران خودرو» اعلام شد که بزودی پژو ۲۰۷i پانوراما اتوماتیک به‌دست مشتریان می‌رسد و حواله‌های آن طی دو هفته پیش رو صادر خواهد شد. حال بعد از گذشت چند روز شاهد هستیم که گویا قیمت این محصول مشخص شده و قرار است تا در هفته جدید سری اول دعوتنامه‌های آن صادر شود.

خودرو فوری / قیمت احتمالی پژو ۲۰۷ پانوراما اعلام شد

آن طور که منابع آگاه گزارش می‌کنند و برخی صفحات مجازی منتسب به ایران خودرو منتشر نموده اند، با تصمیم گیری شورای رقابت قیمت پژو ۲۰۷i پانوراما اتوماتیک ۲۵۲ میلیون تومان تعیین شده است. به این ترتیب شاهد هستیم که این نسخه از ۲۰۷i پانوراما (سقف شیشه ای) نسبت به نمونه ساده اتوماتیک اختلاف قیمت نزدیک به ۵۵ میلیون تومان را دارد. پیش از این در آخرین قیمت‌گذاری شورای رقابت در آبان ۱۳۹۹، اختلاف قیمت پژو ۲۰۷i دنده‌ای و نسخه پانوراما به حدود ۴۷ میلیون تومان در کارخانه رسید.

لازم به ذکر است که فعلا قیمت پژو ۲۰۷i پانوراما اتوماتیک توسط برخی منابع خبری در اختیار خبرنگاران قرار گرفته و هنوز به صورت رسمی، گروه صنعتی ایران خودرو قیمت‌گذاری این نمونه پژو ۲۰۷i را مخابره نکرده است.

معرفی پژو ۲۰۷i پانوراما اتوماتیک:

پژو ۲۰۷i پانوراما فعلا در نسخه دنده‌ای ۵ سرعته و اتوماتیک ۴ سرعته و با پیشرانه TU۵ عرضه می‌شود و به گفته مدیران ایران خودرو، بزودی تولید این هاچ بک با پیشرانه EC۵ آغاز خواهد شد. درحال‌حاضر ۲۰۷i سقف شیشه‌ای به پیشرانه TU۵ با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور مجهز است و جعبه دنده دستی و اتوماتیک توان این پیشرانه را به چرخ‌های جلوی این خودرو می‌رساند. این خودرو از نظر ساختار فنی تفاوتی با نمونه‌های دنده‌ای سقف فلزی ندارد. اما در بحث اتصال اجزای سازه، با ساختار جدید سقف و پایه ستون‌ها همراه شده است.

۲۰۷i پانوراما مانند نمونه‌های ساده جدید، به فرمان کمکی برقی مجهز است. دو کیسه هوا، تریم داخلی پارچه، کروز کنترل، چراغ روشنایی روز، نمایشگر لمسی، سنسور پارک و دوربین عقب، ترمزهای دیسکی جلو و عقب، تهویه اتوماتیک، رهیاب ماهواره‌ای و… از جمله امکانات پژو ۲۰۷i پانوراما اتوماتیک است. باید به این نکته اشاره کرد که ۲۰۷i پانوراما دنده‌ای فعلا با رینگ آلومینیومی به خریداران تحویل داده می‌شود و به احتمال زیاد، نمونه اتوماتیک هم با رینگ‌های آلومینیومی ۱۴ اینچی در اختیار ثبت نام‌کنندگان قرار می‌گیرند.. همچنین شیشه جلوی این خودرو هم تغییر کرده و سقف شیشه‌ای آن از نوع غیر بازشو و ثابت است. سایه بان سقف شیشه‌ای ۲۰۷i هم از نوع دستی و دو تکه بوده و ساختار الکتریکی در آن دیده نمی‌شود. اما باید توجه داشت که شیشه استفاده شده برای سقف پژو ۲۰۷i از نوع متفاوتی بوده و استاندارد ECE و ای-مارک سقف‌های شیشه‌ای و پانارومیک را دارد.

در آینده نزدیک قرار است تا پژو ۲۰۷i پانوراما در نسخه اتوماتیک EC۵ و اتوماتیک صندوق دار هم وارد بازار کشور شود.

 

منبع: اسب بخار
  • ناشناس ارسالی در

    همه چی گرون میکنن گرون شده اما جز‌دلار و یورو ببینید تورخدا از مهر بهداینور چی گ رون شدن

ارسال نظر