|
کدخبر: 133912

قیمت‌گذاری تایر آزاد شد

با مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت‌گذاری تایر آزاد شد. در عین حال، در مورد لاستیک‌های سنگینی که تاریخ مصرف آنها در حال اتمام است نیز تصمیم گیری شد.

خودرو قیمت‌گذاری تایر آزاد شد

بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، لاستیک‌های سواری تولید شده با مواد اولیه ارز نیمای، در چارچوب ضوابط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط بر اینکه تولید و فروش آن (زنجیره توزیع) در سامانه جامع تجارت ثبت شود، رأساً توسط واحدهای تولیدی قیمت‌گذاری شوند.

همچنین مقرر شد لاستیک‌های سنگین وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی با قیمت‌های تعیین شده (مطابق محاسبات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان) از طریق سامانه جامع تجارت و یا حواله سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استانها به فروش برسد.

در عین حال با توجه به اینکه برخی لاستیک‌های دپوشده با ارز ۴۲۰۰ بیش از ۸ ماه در انبار عاملین موجود است و علاوه بر تحمیل هزینه‌های تبعی بیشتر برای توزیع‌کنندگان لاستیک سنگین، تاریخ مصرف آن نیز در حال اتمام است، ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که در هر استان کمیته‌ای با ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و با عضویت اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان، استانداری و نهاده‌های نظارتی تشکیل شود تا نسبت به تعیین تکلیف لاستیک‌های دپوشده قبل از سال ۹۹ اقدام کند.

منبع: فارس

ارسال نظر