کدخبر: 101886

پیش‌فروش‌های جدید خودرو در راه است

سرپرست دفتر خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت در برنامه رادیویی دال(رادیو جوان) گفت: اتصال برخط سامانه امتا به سامانه‌های اطلاعاتی دیگر دستگاه‌ها سرعت ثبت نام متقاضیان خودرو را نیز سریعتر کرده است و زیرساخت‌های این سامانه در حال تقویت است.

خودرو پیش‌فروش‌های جدید خودرو در راه است

امیر جعفر پور در این برنامه در خصوص ثبت نام و قرعه کشی برای تحویل خودرو به مشتریان بیان کرد: در این مرحله از سامانه امتا که متصل به سامانه‌های اصلی کشور مانند ثبت احوال و وزارت ارتباطات است استفاده کردیم که شرایط ثبت نام مانند داشتن گواهینامه، پلاک فعال، تلفن همراه و کارت بانکی را رصد می‌کنیم که اتصال برخط به این سامانه‌ها سرعت ثبت نام را نیز سریعتر کرده است.

وی ادامه داد: مسئولیت سامانه امتا با وزارت صنعت، معدن و تجارت و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی این وزارتخانه است.

سرپرست دفتر خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت در خصوص برخی مسائل مربوط به ثبتنام در سامانه امتا تصریح کرد: زیرساخت‌های سامانه امتا در حال تقویت است، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در حال رصد مداوم و شبانه روزی مشکلات این سامانه می‌باشد و بروز برخی مشکلات مربوط به ساعت ثبت نام متقاضیان و ترافیک بسیار بالا در روز است که متقاضیان بهتر است شب‌ها نسبت به ثبت نام مبادرت ورزند.

جعفرپور در خصوص شرایط ثبت نام ادامه داد: در خصوص شرایط ثبتنام بیش از ۱۰۰۰ نفر ساعت تدبیر و برنامه‌ریزی شده است و فرآیند بسیار مدیریت شده‌ای برای استفاده از سامانه امتا، تجهیز آن و اتصالش به سامانه‌های اطلاعاتی داشتیم و انجام آزمایشی برخی فرآیندها در ۳ ماهه گذشته در دست اقدام بوده است.

وی گفت: در مرحله اول ثبت نام با توجه به پیش‌بینی استقبال مردم شرایطی برای ثبت نام‌کنندگان در نظر گرفته شد تا فشار به سامانه امتا و زیرساخت‌های آن به حداقل ممکن برسد و با تلاش همکارانمان در مجموعه مرکز تجارت الکترونیکی برخی شرایط محدود‌کننده مانند داشتن چک نیز برداشته شد.

سرپرست دفتر خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت اضافه کرد: داشتن چک برای کاهش ورود دلال‌ها به ثبت نام بوده است تا خودرو به‌دست متقاضی واقعی برسد و عدالت در توزیع اتفاق بیفتد.

جعفرپور افزود: به دنبال این هستیم که خودرو محلی برای سوداگری افراد سودجو نباشد و به همین دلیل داشتن پلاک فعال را جزو شرایط نهادیم.

وی گفت: برنامه‌های پیش فروش در روزهای آینده نیز داریم که توسط سرپرست محترم وزارتخانه اعلام خواهد شد.

 

منبع: شاتا
  • ناشناس ارسالی در

    چطوریه تا چند روز پیش دنا پلاس قیمت کارخونه ایش 110 میای ن بود الان شده 93 ملیون الان چی شده دنا اومده پایین پارس تیوفای اتوماتیک شده 105 ملیون خلی خنده داره چیه فهمیدن مردم همه پارس ثبت نام کردن قیمتو بردن بالا بعدم دنا پلاس کلا توقف تولید زدن ارزونتر شده ونیست

ارسال نظر