|
کدخبر: 187365

شرط باورنکردنی امیر تتلو برای انتشار یک آهنگ!

امیر تتلو اخیرا برای انتشار آهنگ هایش درخواست‌های عجیبی از طرفداران خود می‌کند و باعث خجالت است که خیلی از این درخواست‌ها براورده می‌شود.

حوادث شرط باورنکردنی امیر تتلو برای انتشار یک آهنگ!

تتلو زادهٔ ۳۰ شهریور ۱۳۶۶ است که با نام امیر تتلو شناخته می‌شود.تتلو خواننده-ترانه‌سرای ایرانی است که در سبک رپ، پاپ و آر‌اند بی‌فعالیت می‌کند. تتلو از نخستین خوانندگان سبک آر‌اند بی‌در ایران است که به شکل «زیرزمینی» کار کرد و تتلو توانست شهرتی به‌دست آورد.

رپر ایرانی که چند سالی است خارج از ایران زندگی می‌کند و از زمانی که از ایران رفت شعر هایش راهی دیگر را پیش گرفت؛ راهی که باعث شد تا هواداران به شدت زیادی را جذب خود کند. تتلو با فحاشی در شعر هایش و گفتن مسائل مختلف بی‌پرده و بدون خط قرمز توانست جوانان و نوجوانان ایرانی را در حجم زیادی به سمت خود بکشد و درآمد بالایی را هم به‌دست بیاورد.

اما سال گذشته تتلو خواننده جنجالی و پرحاشیه اعلام کرد تا زمانی که هوادارانش شش میلیارد تومان به حساب او واریز نکنند، آهنگ جدید منتشر نمی‌شود.

خواننده‌های خارج از ایران و رپرهای زیرزمینی که شانس فروش آثارشان در ایران و برگزاری کنسرت را ندارند، روش‌های جدیدی را برای تامین مالی پیدا کردند. تازه‌ترین راه‌حل این است که خواننده اعلام می‌کند تا هوادارانش مقدار مشخصی پول به حساب او واریز نکنند، آهنگ یا آلبوم جدید در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد.

تتلو شش میلیارد خواست

برای ایجاد انگیزه در این حامیان مالی اسم مثلا ۱۰ نفر برتر که بیشترین حمایت مالی را کرده باشند هم به طور علنی اعلام می‌شود. یکی از خواننده‌هایی که الان از این روش استفاده می‌کند امیر تتلو است. این خواننده جنجالی و پرحاشیه اعلام کرده تا زمانی که هوادارانش شش میلیارد تومان به حساب او واریز نکنند، آهنگ جدید منتشر نمی‌شود.

یعنی هر نفر هر رقمی دوست داشت به دلخواه خود می‌تواند واریز کند، ولی اسامی ۱۰نفر برتر با بیشترین میزان واریزی و آدرس اینستاگرام ‌آنها روی یک جدول زنده در سایت این خواننده نمایش داده می‌شود. بیشترین مبلغی هم که کمک شده، ۲۹میلیون تومان بوده.

نفر دوم هم شخصی از آلمان است با ۱۰ میلیون تومان. البته در بعضی کانال‌ها و رسانه‌ها یک تصویر جعلی دست‌به‌دست می‌شد که نفر اول به انتشار این اثر شش میلیارد تومان کمک کرده و نفر دوم هم یک میلیارد تومان واریز کرده که خب دروغ بود. همین اعداد ۱۰ میلیون و ۲۹ میلیون تومان هم البته رقم کمی نیست.

یعنی طرف حاضر است برای شنیدن یک تک‌آهنگ از خواننده هنجارشکن که به هوادارانش به شنیع‌ترین شکل توهین می‌کند، چنین وجهی را بپردازد. این روش پیش از این توسط خواننده‌های دیگری امتحان شده بود. به طور مشخص مهراد هیدن و محمدرضا شایع، از رپرهای داخل ایران، اقدام مشابهی را انجام داده بودند و گفتند اسامی ۱۰ نفر اول حامی مالی‌شان را معرفی می‌کنند؛ موضوعی که باعث یک جدل بین خود رپرها شد و سینا ساعی به آنها اعتراض کرد.

شرط بسیار عجیب امیر تتلو برای انتشار یک آهنگ و رفتار عجیب تر طرفدارانش!

او می‌گفت اعلام اسم ۱۰ نفر برتر با بیشترین مبلغ، به معنی بی‌ارزش دانستن کمک مالی افرادی از اقشار کم‌درآمد است که بخشی از دستمزدشان را برای حمایت از یک اثر هنری هزینه می‌کنند. این انتقاد البته با واکنش تند دو رپر دیگر مواجه شد. در کل اما بین خواننده‌ها الان این اتفاق‌ نظر به وجود آمده که این شیوه استفاده از حامیان مالی بهترین روش برای تامین مالی آثار آنهاست.

چون پیش از این بعضی خواننده‌ها به سمت تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی سوق پیدا کردند که بازتابی منفی‌ بین هوادارانشان داشت. یا استفاده از ظرفیت یوتیوب هم روش دیگری بود که به دلیل فیلترینگ در ایران خیلی با استقبال مواجه نشد. مکانیزم یوتیوب به این صورت است که در ازای کلیک خوردن هرچه بیشتر یک ویدئو، مقدار مشخصی پول به ناشر آن اثر می‌دهد که البته با توجه به ویدئومحور بودن این پلتفرم خیلی برای نشر آثار صوتی مناسب نیست.

 

منبع: برخط نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...