|
کدخبر: 184244

گمشدگان یک ماهه در حرم امام رضا!

یک‌ماه پس از گم شدن پسری ۶ساله و مادرش که از اختلال حواس رنج می‌برد، پدر خانواده که در این مدت همه جا را در پی عزیزانش زیر و رو کرده بود، توانست آنها را در حرم امام رضا (ع) پیدا کند.

حوادث گمشدگان یک ماهه در حرم امام رضا!

امیرهومن و مادرش یک ماه گمشده بودند پس از یک ماه بی‌خبری در حرم امام رضا(ع) پیدا شدند و این بی‌خبری دردناک برای امیرهومن و مادرش و خانواده شان به پایان رسید.

 عصر روز ۱۲خردادماه امسال، امیرهومن ۶ساله همراه مادرش فاطمه از خانه بیرون رفتند. قرار بود آنها از مغازه نزدیک خانه‌شان خرید کنند و زود برگردند اما ساعتی گذشت و خبری از آنها نشد.

 وقتی هوا تاریک شد پدر امیرهومن که نگران همسر و فرزندش شده بود دنبال آنها رفت. کم‌کم مغازه‌ها درحال تعطیل‌شدن بودند و هیچ‌کس از امیرهومن و فاطمه خبر نداشت. فقط یک نفر از ساکنان محله که آنها را می‌شناخت گفت که یک ساعت قبل مادر و پسر را دیده که با عجله به سمت خیابان اصلی می‌رفتند.

فاطمه موبایل نداشت و تماس‌گرفتن با او ممکن نبود. اما نکته‌ای که دلواپسی پدر این خانواده ۳نفری را بیشتر می‌کرد، اختلال حواس فاطمه بود. او پیش از این هم چند مرتبه گم شده اما با کمک پلیس پس از یکی، دو روز پیدا شده بود. اما این بار اوضاع فرق داشت؛ او پسر ۶سال‌هاش را هم با خود برده بود و معلوم نبود چه سرنوشتی در انتظار آنهاست.

آن شب پدر امیرهومن تا دیروقت با بیشتر آشنایان و فامیل تماس گرفت. او امیدوار بود شاید همسر و فرزندش به خانه یکی از آشنایان رفته باشند اما هیچ‌کس از آنها خبر نداشت. او که نگران سرنوشت عزیزانش بود و گمان می‌کرد برای‌شان اتفاقی افتاده است، راهی بیمارستان‌های مختلف شد اما باز هم نتوانست آنها را پیدا کند. به ناچار یک روز بعد، نزد مأموران پلیس رفت و مفقود شدن همسر و فرزندش را گزارش کرد. در این شرایط بود که نام امیرهومن و مادر ۲۸سال‌هاش فاطمه در فهرست افراد گمشده قرار گرفت و تلاش‌ها برای یافتن آنها آغاز شد.

همزمان با تلاش‌های پلیس، پدر امیرهومن تصاویر او و همسرش را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و از مردم برای پیداکردن آنها کمک خواست. در این گزارش پدر امیرهومن از شهروندان خواست تا برای پیدا شدن عزیزانش به او کمک کنند. یک روز از انتشار این گزارش می‌گذشت که یکی از خوانندگان در مشهد تماس گرفت و گفت امیرهومن و مادرش را در نزدیکی حرم امام رضا(ع) دیده است. او گفت که آنها وضعیت زیاد خوبی نداشتند و به‌دنبال غذا بودند.

نشانی‌هایی که این خواننده همشهری از مادر و پسر می‌داد با آنها مطابقت داشت. به همین دلیل بود که پدر امیرهومن برای پیدا کردن پسر و همسرش راهی مشهد شد. او به جست‌وجوهایش در آنجا ادامه داد اما هرچه تلاش کرد نتوانست ردی از آنها به‌دست بیاورد تا اینکه راهی حرم امام‌رضا(ع) شد. او نشانی پسر و همسرش را به مأموران پلیس حرم داد و از آنها کمک خواست. مأموران با بررسی فهرست افرادی که در روزهای گذشته در حرم پیدا شده بودند پی بردند که امیرهومن و مادرش از چند روز پیش در بخش گمشدگان حرم نگهداری می‌شوند و چون مادر امیرهومن دچار اختلال حواس است نتوانسته به درستی مشخصات محل سکونتش را ارائه کند. در این شرایط بود که بعد از گذشت حدود یک‌ماه از گم شدن مادر و پسر آنها در حرم رضوی پیدا شدند.

امیرحمزه فولادی، پدر این خانواده با اعلام جزییات پیدا شدن عزیزانش گفت: خدا را شکر می‌کنم که همسر و پسرم صحی

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...