|
کدخبر: 182783

آشنایی با جاسازهای عجیب موادمخدر تهرانی‌ها

جاسازی مواد مخدر به شیوه‌های مختلف از شگردهای قاچاقچیان مواد مخدر است.

حوادث آشنایی با جاسازهای عجیب موادمخدر تهرانی‌ها

جاسازی تریاک در مجسمه‌های چوبی، جاسازی تریاک به شکل کمربند از شگردهای قاچاقچیان است. قاچاقیان در جاسازی مواد مخدر از شیوه‌های دیگری استفاده می‌کنند همانند آغشته کردن شال گردن زنانه به مواد مخدر تریاک یا جاسازی شیشه در کاپشن که ماموران پلیس با اشرافیت مانع کار قاچاقچیان می‌شوند.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با تبریک هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر به رکنا گفت: اقدامات پلیس در طرح ظفر ۱۲ در ۳ بخش صورت گرفت که بخش اول ساماندهی معتادان متجاهر بود و بخش دوم برخورد با خرده فروشان در مناطق آلوده و سومین بخش برخورد با قاچاقچیان و سرشبکه‌های باندهای قاچاق مواد مخدر بود.

۴ شگرد جاسازی مواد مخدر

سرهنگ حسنوند ادامه داد: قاچاقچیان از شیوه‌های مختلفی برای قاچاق مواد مخدر استفاده می‌کنند که پلیس با نگاه تیزبینانه و اشرافیت اطلاعاتی مانع اقدامات مجرمانه قاچاقاچیان می‌شوند.

وی افزود: یک نمونه از جاساز مواد مخدر از نوع شیشه، جاسازی این مواد در کاپشن است و شیوه دیگری که مشاهده می‌کنید آغشته کردن شال گردن زنانه به تریاک که روی آن نوشته شده همسرم مهربانم تولدت مبارک و در شیوه دیگر قاچاقچیان تریاک را به شکل کمربند بسته‌بندی می‌کنند و در شیوه دیگری قاچاقچیان مواد مخدر تریاک را در بین مجسمه‌های چوبی جاساز می‌کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران اظهارکرد: در بخش ساماندهی معتادان در ۲ هفته گذشته بیش از ۲ هزار نفر از معتادان متجاهر جمع آوری و ساماندهی شدند و خرده فروشان مواد مخدر که به صورت خرد خرد اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند در عملیات پلیسی دستگیر شدند و بیش از نیم تن انواع مواد مخدر هروئین و شیشه کشف کردیم و در بخش قاچاق مواد مخدر بیش از یک تن و ۳۰۰ کیلو انواع مواد مخدر کشف که ضربه مالی سنگینی به بنیان مالی قاچاقچیان وارد شد که ۴ باند منهدم و بیش از ۱۳ قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند.

سرهنگ حسنوند در پایان به شهروندان توصیه کرد و گفت: به نوجوانان و جوان‌ها توصیه می‌کنم که قدرت نه گفتن را داشته باشند. مواد مخدر، مواد افیونی است که فرد را به فلاکت و نابودی خواهد رساند. پدرو مادر باید در خانه با فرزندان سازگاری داشته باشند و نسبت به فرزندان توجه بیشتر و مراقبت کنند. خانواد هایی که پدر و مادر از هم جدا می‌شوند نیز باید به فرزندانشان بیشتر توجه کنند تا فرزندان گرفتار مواد مخدر نشوند که عاقبت مصرف و فروش مواد مخدر زندان، سستی و نابودی است.

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...