|
کدخبر: 181269

چرا تهران مدام دچار آتش سوزی می شود؟

درجاتی گفت: شایعات مطرح شده درباره آتش سوزی‌های اخیر در تهران صحت ندارند و تمهیدات لازم را برای مقابله با حریق‌های احتمالی در فصل گرما در نظر گرفته‌ایم.

حوادث چرا تهران مدام دچار آتش سوزی می شود؟

 منصور درجاتی مدیر کل مدیریت بحران استان تهران اظهار کرد: هر سال در اسفند ماه برای مقابله با حریق‌های احتمالی در ماه‌های آغازین سال بعد، به نهادهایی مثل منابع طبیعی، آتش نشانی، ارتش و محیط زیست آماده باش می‌دهیم تا تمهیدات لازم را بیاندیشند.

وی ادامه داد: سال ۹۸ بارندگی زیادی داشتیم که نسبت به سال‌های قبل و بعد از آن استثنا بود که پوشش گیاهی متراکمی ایجاد شد، به همین دلیل آتش سوزی‌های سال ۹۸ با سال‌های دیگر متفاوت بود، اما میزان این آتش سوزی‌ها در سال ۹۹ کمتر شد و شایعاتی مبنی بر دست داشتن دشمن، منافقین، عوامل خارجی و… زیاد مطرح شدند که چنین چیزی نبود و فقط شایعه بودند.

درجاتی گفت: امسال هم جلسات و تمهیداتی را برای آتش سوزی‌ها اندیشیده‌ایم و شایعاتی که مبنی بر خرابکاری و انفجار در پالایشگاه تهران مطرح شدند، واقعیت ندارند و دلیل آن فقط فرسایش مخازن فرآورده‌های نفتی، نشت و ترکیدن بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بیان کرد: آتش سوزی در شرکت بهنوش هم به دلیل قرار دادن ضایعات در محوطه انبار‌های روباز بود و هیچ گونه عوامل خارجی متصور نیست.

درجاتی تصریح کرد: در حال حاضر هم تمام شهر‌های استان تهران هم آماده باش هستند تا آتش سوزی‌های فصلی را شاهد نباشیم.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...