|
کدخبر: 181077

جزییات مرگ زن ایرانی در مرز یونان

مهری نبی‌نژاد که مدتی قبل به‌همراه همسر و دو فرزندش تصمیم گرفتند شهرستان سردشت را به‌مقصد اروپا ترک کنند، در این مسیر پر مخاطره جان خود را از دست داد.

حوادث جزییات مرگ زن ایرانی در مرز یونان

مهری نبی نژاد که همراه فرزندان و شوهرش قصد مهاجرت به اروپا از طریق یونان داشت جان سپرد، مهری نبی نژاد به گفته شوهرش در مسیر سخت مرز بین ترکیه و یونان دچار ایست قلبی شد. مهری نبی نژاد به علت از دست دادن رمق جسمانی‌اش مقابل چشمان ۲ دختر خردسال خود جان باخت. شوهر مهری نبی نژاد پس از ایست قلبی زنش نتوانست از امدادگران کمک بگیرد. پیکر مهری نبی نژاد در آینده نزدیک با هماهنگی سفارت ایران در ترکیه به ایران منتقل خواهد شد.

تلاش برای مهاجرت سبب مرگ یک عضو خانواده ایرانی شد، مهری نبی‌نژاد که مدتی قبل به‌همراه همسر و دو فرزندش تصمیم گرفتند شهرستان سردشت را به‌مقصد اروپا ترک کنند، در این مسیر پر مخاطره جان خود را از دست داد.

اتفاقی که مشابه آن با وسعت بیشتر مدتی قبل برای دیگر خانواده سردشتی یعنی خانواده ایران‌نژاد رخ داد تا تصویر آنها تبدیل به عکس یک رسانه‌های بین‌المللی شود.

 مرگ «مهری نبی‌نژاد» مهاجر ایرانی در یونان

مهری نبی‌نژاد مسیر سخت ترکیه به یونان را تحمل نکرد تا در مقابل چشمان دو دختر ۴ و ۷ ساله خود و همسرش جان بسپارد. رسانه‌های محلی سردشت گزارش دادند این زن ۲۷ ساله در مرز ترکیه و یونان بر اثر خستگی مسیر جان خود را از دست داده است.

مهری نبی‌نژاد

همسر او آقای سردار ابراهیم‌نژاد که حالا به‌همراه دو دخترش در کمپ «فلایکو» در مرز یونان و بلغارستان به سر می‌برد درباره حادثه تلخ مرگ همسرش به رسانه‌های بین‌المللی گفته: «همسرم رمق ادامه دادن راه را نداشته و نمی‌توانسته هیچ آب و غذایی بخورد.»

آقای ابراهیم‌نژاد تلاش کرده با شماره پلیس و اورژانس یونان تماس بگیرد، اما از آن‌جایی که انگلیسی بلد نبوده نتوانسته درخواست کمک کند. حتی برای گرفتن کمک نزدیک جاده‌ای می‌شود، اما هیچ ماشینی برای او نگه نمی‌دارد. در نهایت وقتی کنار همسرش برمی‌گردد حال او بد بوده و جلوی چشمان فرزندانش جان می‌سپارد. سردار که چاره‌ای جز کول کردن جنازه همسرش نداشته، پس از طی مسافت طولانی برای گرفتن کمک به کنار جاده باز می‌گردد و این بار خودرویی گذری، با دیدن جنازه زن جوان توقف می‌کند و با پلیس تماس می‌گیرد.

اما حالا به‌گزارش رسانه‌های محلی گروهی از نزدیکان و خانواده او در تلاش هستند با جمع‌آوری پول پیکر بی‌جان این زن ۲۷ ساله سردشتی را به وطن خودش ایران برگردانند.

درست مانند خانواده ایران‌نژاد که تمام اعضای ۵ نفره آن در مسیر مهاجرت در کانال مانش جایی میان فرانسه و انگلیس غرق شدند، بعد‌ها پیکر آنها به ایران تحویل داده شد. پیکر کوچک‌ترین عضو این خانواده یعنی آرتین ایران‌نژاد بعد از دو ماه سرگردانی در دریا مدتی قبل جایی در حوالی نروژ شناسایی شد

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...