کدخبر: 91817

تخصیص سهمیه جبرانی برای ناوگان حمل کالای اساسی

مقام مسئول سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از اختصاص سهمیه ویژه لاستیک و سوخت جبرانی با ضریب ۳۰درصد برای ناوگان حمل‌ونقل عمومی کالای اساسی خبر داد.

گسترش نیوز: مهران قربانی در خصوص اقدامات انجام‌شده برای تسهیل جابه‌جایی کالای اساسی از بنادر به مقاصد داخلی اظهار کرد: جدا از هماهنگی‌های زیادی که در سطوح ملی و استانی برای ایجاد فضای مناسب برای فعالیت رانندگان حمل‌ونقل کالا صورت پذیرفته است، سعی شده تا الزامات بهداشتی و سلامت رانندگان حامل کالاهای اساسی رعایت شود.

وی ادامه داد: از جمله آنکه عمدتاً بارها از سالن‌ها خارج و در محوطه باز انجام و بسته‌های بهداشتی در پایانه‌های بار بین رانندگان توزیع می‌شود.

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری با تأکید بر این‌که مقرر شده شرکت‌های حمل‌ونقل نیز به‌ازای صدور هر بارنامه الزامات اولیه بهداشتی را تأمین کنند، تصریح کرد:‌ از سوی دیگر سایر اقدامات مهم در خصوص حمایت از رانندگان کالاهای اساسی از بنادر انجام شده که می‌توان به اختصاص سوخت جبرانی ویژه با ضریب ۳۰ درصدی مثبت، اختصاص سهمیه ویژه لاستیک، لحاظ ضرایب مثبت در کرایه پرداختی کالاهای اساسی و تعهد شرکت‌ها در پرداخت کرایه رانندگان در مقاصد پس از تخلیه کالا اشاره کرد.

۳۰ درصد سهمیه سوخت جبرانی به ناوگانی که کالاهای اساسی را از مبدأ ۵ بندر امام خمینی(ره)، شهید رجایی، امیرآباد، چابهار و انزلی حمل می‌کنند، تخصیص داده می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر