|
کدخبر: 62688

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در گفت‌وگو با گسترش‌نیوز مطرح کرد:

تاثیر برخورد ضربتی قوه‌قضائیه بر قیمت خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو درباره روند قیمت‌ها گفت: با توجه به تغییر و تحولاتی که اخیرا رخ داده، شاهد روند مثبت بر قیمت خودرو در این هفته خواهیم بود.

گسترش‌نیوز: سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در خصوص وضعیت نرخ خودرو در بازار اظهار کرد: نوسان قیمتی چه برای خودروهای وارداتی و چه داخلی‌ها وجود نداشته است. در هفته‌های گذشته شیب پایین آمدن نرخ خودروهای وارداتی کند بوده اما به صورت کلی ثبات در این زمینه وجود دارد. می‌توان گفت سیر نزولی در مورد نرخ این خودروها وجود دارد و افزایش نرخ نداریم. لازم به ذکر است که قیمت محصولات سایپا نیز تغییری نداشته و مدیریت در این زمینه صورت گرفته است.

motameni.jpg

اختلاف نرخ کارخانه و بازار کم شود

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین قیمت پراید ۱۳۱ حال حاضر با همین زمان مشابه در سال گذشته داشته باشیم قیمت این خودرو در بازار ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود اما امروز ۴۴ میلیون تومان است. اختلاف قیمتی که میان کارخانه و بازار وجود دارد با این شرایط به حدود ۷ میلیون تومان می‌رسد. شرکت‌ها باید نرخ پایه را کاهش دهند و این قضیه باید از ریشه حل شود. افزایش نرخ به دلیل فرمول ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار بود که اختلاف کارخانه و بازار را کم می‌کرد. قرار بود که نرخ پایه به‌تدریج کاهش یابد تا نرخ کف بازار و کارخانه کاهش پیدا کند اما چنین اتفاقی رخ نداد.

قیمت خودرو صد‌در‌صد کاهش می‌یابد

موتمنی در پایان اشاره کرد: با تغییر و تحولاتی که اخیرا در شرکت‌های خودروسازی رخ داده امیدواریم مدیران سعی کنند اختلاف کارخانه و بازار را به کمترین میزان خود برسانند. در صورتی که قیمت‌ها را بررسی کنیم نابه‌سامانی بازار به دلیل سیاست‌های سلیقه‌ای بوده است. این نکته را باید گفت که بازداشت‌های اخیر مسئولان خودروسازی و برخورد قوه قضائیه تاثیر مثبتی بر بازار گذاشته است. این هفته تاثیر اتفاقات خودرویی که در هفته گذشته رخ داد خود را نشان می‌دهد. در هر صورت افرادی خودروها را در بازار تحویل و توزیع می‌کردند که دیگر خبری از اینگونه موارد نیست. با این حرکات مثبتی که اخیرا رخ داده صددرصد کاهش قیمت را خواهیم داشت.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...