|

بخوانید :

کدخبر: 288474

سرنوشت پیروز پس از مرگ چه خواهد شد؟

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پیروز توله یوز پردیسان که روز گذشته به علت نارسایی کلیوی تلف شد ، تاکسیدرمی می‌شود.

جامعه سرنوشت پیروز پس از مرگ چه خواهد شد؟

غلامرضا ابدالی روز چهارشنبه افزود: تصمیم گرفته شد تا جسم پیروز تاکسیدرمی و برای همیشه ماندگار شود.

وی اظهارداشت: همچنین قرار است همراه با کالبدشکافی یک سری از اندام های جنسی حیوان نیز در بانک ژن نگهداری شود تا ژن پیروز برای همیشه محفوظ بماند.

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به اینکه آیا اکنون پیروز کالبدشکافی شده است، گفت: کالبدشکافی پیروز را دانشگاه تهران انجام می دهد.

۱۰ اردیبهشت ماه امسال خبری منتشر شد که دوستداران محیط زیست را بسیار خوشحال کرد اینکه سه توله یوز از ایران یوزپلنگ ایرانی که در توران در اسارت بود به روش سزارین صحرایی متولد شد، پدر این توله‌ها فیروز نام دارد که با هدف تکثیر در اسارت، از طبیعت زنده گیری شده بود و در نهایت سه توله یوز از فیروز و ایران به دنیا آمد، اما مادر توله‌ها را تحویل نگرفت، از این رو مسوولان سازمان محیط زیست مجبور شدند که توله ها را دشتی بزرگ کنند، اما بنا به دلایلی اولین توله یوز در ۱۴ اردیبهشت یعنی سه روز پس از به دنیا آمدن تلف شد، دیری نپایید که دومین توله هم در ۲۸ اردیبهشت ماه تلف شد بنابراین تمام امیدها به توله سوم که پیروز نام گرفت بسته شد ؛ پیروز هم ۱۰ ماه زندگی کرد اما این حیوان هم روز گذشته به علت نارسایی کلیوی زنده نماند و تلف شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...