|

بخوانید :

کدخبر: 270433

رسالت خبرنگاران آگاهی رسانی به مردم است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: خبرنگاران وارث امامت الهی هستند.

«نرگس معدنی‌پور» در یادداشتی نوشت: امسال روز خبرنگار مصادف شده با عاشورای حسینی و همان‌گونه که پیام واقعه عاشورا که همانا حق گویی و حق جویی است از طریق پیام آوران راستین، صادق و درست نویس از آن زمان تا به امروز منتقل شده است، رسالت خبرنگاران نیز آگاهی رسانی به مردم است.

وی افزود: با این توصیف خبرنگاری فقط یک شغل و پیشه نیست، بلکه باید آن را رسالت به عشقی دانست که هدفش رشد و توسعه فرهنگی جامعه و آگاهی رسانی به مردم است. خبرنگار و خبرنگاری زمانی به اوج تعهد خود در قبال امانت الهی می رسد که مهارت و دانش خود را با تعهد، دقت، صحت و صداقت درآمیزد. 

معدنی‌پور اظهار داشت: نام خبرنگار با شهود و شهادت درآمیخته و این نشان از جایگاه ارزشمند آن دارد تا جایی که طی دوران پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، زمان بازسازی کشور، دفاع از حرم عقیله بنی هاشم و دفاع از سلامت، تعداد زیادی از اصحاب رسانه جانفشانی کردند تا مسیر راه اطلاع رسانی روشن بماند. مسیری که پرچمدار آن برای اصحاب رسانه شهید صارمی‌ها هستند. 

وی تاکید کرد: خبرنگاران به عنوان صاحبان قلم، امروز در کنار مدیریت شهری قرار گرفته اند تا پیام رسان روزهایی بهتر برای مردمی باشند که به فردا چشم امید دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان‌کرد: شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری از همراهی و تعامل سازنده خبرنگارانی متعهد، متخصص، مسوولیت‌پذیر، ارزش‌گرا و حقیقت‌جو برخوردارند و همین فرصتی را فراهم می‌کند برای انعکاس هر چه بهتر آنچه که برای مردم رقم می خورد و هر آنچیز که مردم از مدیران شهری خود توقع دارند. 

وی بیان‌داشت: ضمن عرض تسلیت شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین علیه السلام و ۷۲ تن از یاران برحقشان، بدینوسیله روز خبرنگار را گرامی می دارم و زحمات با ارزش خبرنگاران کشورم را ارج می‌نهم.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...