|
کدخبر: 244450

سرفه‌های "اُمیکرون" تا چند روز احتمال انتقال دارد؟

یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه سرفه هم جزو علائم و هم جزو عوارض ناشی از ابتلا به سویه "اُمیکرون" محسوب می شود، گفت: این سرفه ها تنها تا ده روز نشانه علائم بیماری بوده و احتمال انتقال ویروس از طریق آنها وجود دارد.

دکتر علیرضا جانبخش با اشاره به علامت بارز "سرفه" در مبتلایان سویه جدید "اُمیکرون"، گفت: سرفه در این بیماری هم جزو علائم است و هم جزو عوارض محسوب می شود.

وی افزود: اغلب مبتلایان به "اُمیکرون" علائم سرفه را دارند که تا مدتی پس از بیماری هم ماندگار است.

جانبخش خاطرنشان کرد: در ده روز ابتدای ابتلا، این سرفه ها علائم بیماری است و در این مدت امکان انتقال ویروس از طریق این سرفه ها به افراد دیگر وجود دارد.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: پس از گذشته ده روز ماندگاری سرفه ها جزو عوارض ناشی از این بیماری است و خطری برای دیگران ندارد.

جانبخش درخصوص خطرات این عارضه گفت: در صورتی که فرد در کنار سرفه، تنگی نفس و کاهش سطح اکسیژن نداشته باشد، این سرفه ها برای فرد خطرناک نبوده و تنها نشانه التهاب نای است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: در صورتی که افراد در کنار سرفه تنگی نفس یا افت سطح اکسیژن خون دارند، باید به پزشک مراجعه کرده تا میزان درگیری ریه ها مشخص شود.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...