|
کدخبر: 186126

عبداله پور:سند استراتژی تزریق واکسن باید بازنگری شود

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو خواستار بازنگری در اولویت بندی تزریق واکسن کرونا به مشاغل شد.

جامعه عبداله پور:سند استراتژی تزریق واکسن باید بازنگری شود

علی عبداله پور  با بیان اینکه در دوران کرونا روزانه حدود ۸۰۰ هزار مسافر در ایستگاه های مترو تردد می کنند، گفت: پرسنل و کارکنان شرکت بهره برداری مترو در ایستگاه ها بیشترین تماس مسقیم با مردم را دارند و به همین دلیل در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند.

وی با بیان اینکه از زمان آغاز واکسیناسیون تلاشهای زیادی صورت گرفته و جلسات مختلفی را با معاونین وزیر بهداشت داشته ایم تا کارکنان مترو در اولویت تزریق واکسن قرار گیرند، گفت: سرانجام پس از رایزنی کارکنان مترو در گروه سوم تزریق واکسن قرار گرفتند اما این سطح با توجه به تماس مستقیم آنها با مردم بسیار پایین است.

وی با اینکه لازم است سند استراتژی تزریق واکسن بازنگری شود، گفت: از ابتلای شیوع کرونا ۶ نفر از پرسنل مترو که کمتر از ۴۰ سال سن داشتند و هیچ بیماری زمینه ای نداشتند بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

عبداله پور با اینکه براساس سخنان زالی درصد ابتلای کادر درمان به کرونا ۱۴ درصد است گفت: این در حالیست که درصد ابتلای به کرونا در مترو ۱۴.۳ درصد است یعنی کارکنان مترو بیشتر از کادر درمان مبتلا به کرونا شدند و در معرض مستقیم هستند.

وی گفت: در حد توانمان و براساس پروتکل های داخلی همکاران معلول و جانباز ، زنان باردار ،مادران داری کودک ۶ سال، همکاران دارای فرزند بیمار یا معلول را دورکار کردیم و امیدوارم دولت کمک کند تا بخشی از همکارانمان همچون راهنمایان سکو و راهبران قطار که در معرض مستقیم تماس با مردم هستند در اولویت زودتر واکسیناسیون قرار گیرند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...