|
کدخبر: 184612

استاندار نخستین دُز واکسن برکت را تزریق کرد

امروز نخستین واکسن برکت در سیستان و بلوچستان تزریق شد و استاندار این استان به همراه نماینده ولی فقیه و خانواده دو شهید، نخستین افرادی بودند که واکسن کرونا دریافت کردند.

جامعه استاندار نخستین دُز واکسن برکت را تزریق کرد

واکسن برکت نخستین واکسن تولید داخل است که در روزهای پایانی ماه خرداد مجوز مصرف اضطراری دریافت کرد. البته واکسن برکت هنوز به صورت پرحجم وارد چرخه تولید واکسیناسیون عمومی نشده است. شرکت تولیدکننده واکسن برکت قرار بود در ماه تیر سه میلیون دُز از این واکسن به وزارت بهداشت تحویل دهد. اما عصر روز گذشته خبر از بین رفتن یک میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن برکت در خط تولید آن منتشر شد. این در حالی است که محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) صبح دیروز از راه‌اندازی خط تولید دوم واکسن برکت خبر داده بود.

علیرضا راشکی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان در حاشیه تزریق نخستین واکسن برکت در زاهدان گفت: ۲۸هزار دوز واکسن ایرانی کوو برکت توسط این ستاد به دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه نخستین تزریق واکسن ایرانی کوو برکت در زاهدان امروز انجام شد تاکید کرد: نخستین پایگاه تزریق واکسن ایرانی کوو برکت در سیستان و بلوچستان با حضور جانشین نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، خانواده شهدا، اصحاب رسانه و کادر درمان افتتاح شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام( ره )در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به راه‌اندازی خط دوم تولید واکسن کوو برکت در روزهای آینده شاهد افزایش میزان دوز تحویلی توسط این ستاد به دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح استان خواهیم بود.

لازم به ذکر است که در این مراسم، تزریق واکسن ایرانی کوو برکت برای احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام علیرضا بی‌نیاز معاون نماینده ولی فقیه در استان و خانواده شهیدان جهانزاده و سرحدی انجام شد.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...