|
کدخبر: 182271

شیوع شدید کرونای دلتا و تشدید محدودیت‌ها

با افزایش موارد ابتلا به سویه دلتای کرونا، محدودیت های شدیدتری برای مقابله با شیوع این ویروس در برخی از کشورها اعمال شده است.

جامعه شیوع شدید کرونای دلتا و تشدید محدودیت‌ها

شهر مسکو، پایتخت روسیه بالاترین نرخ مرگ و میر ناشی از کروناویروس را در این کشور داشته و اکنون شیوع سویه دلتای کروناویروس که از قدرت سرایت بالاتری برخوردار است موجب شده که محدودیت های شدیدتری در کشورهای سراسر منطقه آسیا-پاسفیک اعمال شود.

همچنین شیوع سویه دلتای کرونا نگرانی هایی را در مورد سفرهای تفریحی به کشورهای اروپایی به همراه داشته است.

هرچند روند واکسیناسیون، موارد ابتلا به کروناویروس را در شماری از کشورها کاهش داده و محدودیت ها در فعالیت‌های روزمره شهروندان در برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و آمریکا به تدریج برداشته می شود اما کارشناسان سلامت همچنان هشدار داده اند که شیوع سریع سویه دلتای کرونا به این مفهوم است که تا پایان همه گیری مسیر طولانی باقی مانده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در جدیدترین گزارش خود از کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان از ماه فوریه خبر داده اما در عین حال هشدار داده است که سویه دلتای کروناویروس که اکنون در ۹۲ کشور گسترش پیدا کرده، موجب موج مرگبار بیماری در کشورهای مختلف از اندونزی گرفته تا روسیه شده است.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...