|
کدخبر: 180729

اسلامی: از طریق رسانه‌ ها متوجه افزایش قیمت بلیت هواپیما شدم!

وزیر راه وشهرسازی گفت: من از طریق رسانه‌ها مطلع شدم که افزایش قیمت در بلیت پروازهای داخلی رخ داده است؛ بلافاصله دستورات لازم داده شد و هواپیمایی کشوری هم این امر را متوقف کرد.

جامعه اسلامی: از طریق رسانه‌ ها متوجه افزایش قیمت بلیت هواپیما شدم!

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی عصر امروز (۳۱ خرداد) در گفت وگو با رادیو پیام اظهار کرد: این افزایش قیمتی که در بلیت پروازهای داخلی رخ داد، بدو

هیچ هماهنگی بوده و مراحل قانونی را طی نکرده بود.بنابراین افزایش قیمت قانونی ای در کار نبوده و بازگشت قیمت‌ها به قبل، تصمیم به هنگامی بوده که اتخاذ شده است.

وی درباره بازگرداندن مابه التفاوت نرخ‌ها آن دسته از مسافرانی که بلیت را با قیمت‌های بالا خریداری کرده‌اند، گفت: این دسته از مسافران با مراجعه به سامانه رسیدگی با شکایات از شرکت‌های هواپیمایی در وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری، این اتفاق را پیگیری کنند.

ایرلاین‌ها افزایش قیمت بلیت نمی‌دهند؛ آژانس‌ها گران می‌کنند

اسلامی افزود: الزاماً شرکت‌های هواپیمایی مبادرت به افزایش بلیت نمی‌کنند آژانس‌ها بیشتر در این امر دخالت کنند؛ مسافران هم به سازمان هواپیمایی مراجعه کنند.

وزیر راه گفت: این اتفاق چند ساعت بیشتر نبود و ما بلافاصله ورود کردیم و جلوی ادامه دار شدن آن را گرفتیم.

قیمت بلیت پروازهای تهران-مشهد همچنان میلیونی است

در حالی که سخنگوی سازمان هواپیمایی از لغو افزایش قیمت بلیت هواپیما و الزام ایرلاین‌ها به بازگرداندن مبلغ اضافه خبر می‌دهد، اما شرکت‌های هواپیمایی همچنان به فروش میلیونی بلیت اقدام می‌کنند.

در روزهای اخیر موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما در آستانه روز میلاد امام رضا (ع) سبب شد تا سازمان هواپیمایی کشوری به این موضوع ورود کرده و ایرلاین‌ها را به بازگرداندن قیمت‌ها به نرخ نامه توافق شده ملزم کند.

محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز ساعتی قبل گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی، تلاش سازمان هواپیمایی کشوری و پیگیری رسانه‌ها، قیمت بلیت هواپیما به نرخ قبل بازگشت و افزایش قیمت بلیت منتفی شد.

وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی (ایرلاین‌ها) موظف شدند مابه‌التفاوت قیمت بلیت را به مسافرانی که بلیت را گران خریدند، پرداخت کنند.

به گفته ذیبخش، مسافران برای دریافت این مابه التفاوت باید ابتدا به شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کرده و در صورت عدم دریافت پاسخ، شکایت خود را در سامانه شکایات مردمی سازمان هواپیمایی کشوری ثبت کنند تا سازمان این موضوع را پیگیری کند.

اما در ۲۴ ساعت اخیر، ایرلاین‌ها بدون اخذ مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری، اقدام به افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما کرده بودند که با فشار رسانه‌ها، سازمان هواپیمایی کشور این افزایش قیمت را غیر قانونی اعلام کرد.

با وجود اعلام سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر بازگشت قیمت‌های بلیت هواپیما به نرخ‌های قبل، اما همچنان قیمت بلیت پروازهای مشهد برای امشب (۳۱ خرداد) در نرخ‌های نجومی و تا یک میلیون تومان در حال فروش است.

بلیت+جدول

منبع: مهر
  • ناشناس ارسالی در

    خاک بر سر همچین مسئولی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...