|
کدخبر: 146962

کاهش شمار فوتی‌های کرونا در تهران

استاندار تهران گفت: بر اساس آخرین گزارش دریافتی شمار فوتی‌های استان بر اثر ابتلا به کرونا تا صبح روز یکشنبه به ۱۷ نفر رسید.

جامعه کاهش شمار فوتی‌های کرونا در تهران

انوشیروان محسنی بندپی افزود: بر اساس این گزارش شمار مبتلایان کرونا بستری در بخش‌های مختلف درمانی استان تهران نیز بیش از یک هزار و ۹۰۰ نفر است که نزدیک به ۹۵۰ نفر آنان در بخش‌های ویژه بستری هستند.

وی با بیان اینکه استان تهران هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارد، یادآورشد: نباید فراموش کرد که هنوز خطر شیوع بیماری کرونا در موج جدید بیخ گوش همه ما قرار دارد و عادی انگاری شرایط، وضعیت کنونی را متزلزل و بار دیگر محدودیت‌ها را باز می‌گرداند.

استاندار تهران گفت: اثربخش‌ترین اقدامی که می‌تواند در کاهش انتقال ویروس کووید ۱۹ انجام گیرد، اجرای کامل پروتکل ها، طرح جامع مدیریت هوشمند، کارهایی که در طرح شهید سلیمانی انجام گرفته و رهگیری بیماران است.

محسنی بندپی اظهارکرد: در کنار این اقدامات مردم که تاکنون همراهی قابل توجه و شایسته قدردانی داشتند نیز باید متوجه باشند که هر نوع سهل انگاری و عادی انگاری شرایط و به دنبال آن بی‌توجهی به محدودیت‌ها از جمله ترددهای شبانه می‌تواند بار دیگر ما را در وضعیت شیوع ویروس کووید ۱۹ و افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها قرار دهد.

استاندار تهران به لغو ممنوعیت تردد بین استانی در کشور به غیر از استان‌های شمالی اشاره کرد و گفت: با وجود اعلام چنین مصوبه ای، مردم باید تا عادی شدن شرایط و ریشه کنی ویروس کووید ۱۹ در سطح کشور، خود نسبت به خطرات سفرهای بی‌مورد و غیر ضروری اگاهی داشته باشند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر