|
کدخبر: 144616

کرونایی ها حداقل یک ماه این کارها را انجام ندهند

یک متخصص بیماری های داخلی مطرح کرد: مبتلایان به بیماری کرونا تا حداقل یک ماه پس از بهبودی برای بازگشت توان بدنی از انجام فعالیت و یا ورزش سنگین خودداری کنند.

جامعه کرونایی ها حداقل یک ماه این کارها را انجام ندهند

دکتر میسا قیم با بیان اینکه مبتلایان به کرونا احتمالاً پس از بیماری با ضعف بدنی مواجه خواهند شد، اظهار کرد: این ضعف به مرور زمان و با کمک تغذیه مناسب برطرف می شود و ضروری است که مبتلایان پس از بهبودی تا یک ماه از انجام فعالیت های سنگین مانند بالا رفتن زیاد از پله، ورزش های حرفه ای، بلند کردن اجسام سنگین و یا سرپا ماندن به مدت طولانی اجتناب کنند.

وی گرفتن دوش آب داغ تا قبل از بهبودی کامل را سبب اُفت فشارخون ناگهانی، احساس سرگیجه و یا بی حالی عنوان و خاطرنشان کرد: مبتلایان به بیماری کرونا باید تا حداقل یک ماه دور غذاهای فست فودی، غذاهای چرب و یا غذاهایی باارزش غذایی پایین را خط بکشند و تمامی ریزمغذی ها و درشت مغذی ها را به بدن خود برسانند.

قیم ادامه داد: ممکن است مبتلایان تا مدتی برخی علائم مانند خستگی، کوفتگی و ضعف را داشته باشند و رفع علائم به طور کامل زمان بر و نیازمند صبوری بیمار است.

این متخصص بیماری های داخلی مشورت با پزشک به محض بروز علائم را ضروری دانست و یادآور شد: پس از بهبودی بهترین کار برای برطرف شدن علائم ماندگار، استراحت و تغذیه مناسب است.

 

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر