|
کدخبر: 141074

اعلام آمادگی این شرکت برای فروش واکسن کرونا به ایران

ایران اکونومیست-رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: تاکنون شرکت آسترازنکا در خصوص فروش واکسن کرونا به ایران اعلام آمادگی کرده است.

مصطفی قانعی رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با اشاره به اعلام آمادگی یکی از شرکت‌های سازنده واکسن کرونا در زمینه فروش واکسن به ایران اظهار کرد: درحال‌حاضر سازمان غذا و دارو در سایت خودش فراخوان واردات واکسن کرونا اعلام کرده است و بر این اساس شرکت هایی که تمایل دارند به ایران واکسن بفروشند باید در سایت این سازمان ثبت نام کنند و تاکنون شرکت آسترازنکا در خصوص فروش واکسن کرونا به ایران اعلام آمادگی کرده است البته باید توجه داشت درحال‌حاضر هیچ واکسن کرونایی مجوز سازمان جهانی بهداشت را نگرفته است.

او با اشاره به صحبت هایی در خصوص کاهش ۱۵ درصدی جمعیت به دنبال تزریق واکسن‌ها و مخالفت برخی‌ها با تزریق واکسن کرونا گفت: افراد اگر مستنداتی در این خصوص دارند باید در محافل علمی و دانشگاهی و به صورت سخنرانی و انتشار مقالات علمی ارائه بدهند.

قانعی گفت: به طور کلی عده‌ای در دنیا و ایران از قدیم مخالف واکسن بوده‌اند و این مسئله مربوط به تمام واکسن هاست و مختص واکسن کرونا نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر