|
کدخبر: 133539

خطر ابتلای دیابتی‌ها به کرونا چقدر است؟

رئیس انجمن دیابت ایران گفت: دیابتی‌ها به خصوص افرادی که قند خون طبیعی دارند، از کرونا نترسند بلکه تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و دائماً قند خون خود را در منزل کنترل کنند.

جامعه خطر ابتلای دیابتی‌ها به کرونا چقدر است؟

اسد الله رجب، رئیس انجمن دیابت ایران در پاسخ به این پرسش که «میزان خطر ابتلای دیابتی‌ها به کرونا چگونه است؟»، گفت: در چند هفته اخیر شیوع کرونا در کشور تشدید پیدا کرده و تعداد مرگ‌ و میرها رو به افزایش است. این موضوع می‌تواند تاثیر نگران‌کننده و ترس در همه افراد به خصوص دیابتی‌ها به وجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر متخصصان با بیان اینکه دیابتی‌ها بیشتر در معرض خطر کرونا قرار دارند این ترس را در آنها بیشتر می‌کنند.

رئیس انجمن دیابت ایران بیان کرد: افراد دیابتی نباید هیچ ترسی داشته باشند. این نکته فقط در خصوص افرادی که سال‌ها دیابت داشته، قندخون خود را کنترل نکرده‌اند، دچار عوارضی مانند بیماری قلبی - عروقی و کلیوی شده و به تبع آن داروهای خاص مصرف می‌کنند و دچار ضعف شدن سیستم ایمنی شده‌اند، مصداق دارد.

رجب به افراد دیابتی توصیه کرد: دیابتی‌ها به خصوص افرادی که قند خون طبیعی دارند، از کرونا نترسند و تمام پروتکل‌های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت را رعایت کنند و دائماً قند خون خود را در منزل کنترل کنند.

وی متذکر شد: اگر هموگلبین شان زیر ۷.۵ بود، اصلا نباید از کرونا بترسند و قند خون خود را در حد طبیعی نگه دارند.

 

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر