|
کدخبر: 151681

تجارت آزاد ایران با سوریه وارد فاز جدید می شود

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جلسه بررسی راهکارهای رفع موانع و توسعه روابط تجاری با سوریه بر ضرورت ایفای نقش اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه در رویدادهای تجاری با این کشور تأکید کرد.

تجارت تجارت آزاد ایران با سوریه وارد فاز جدید می شود

حمید زادبوم همچنین از آمادگی این سازمان برای پیگیری و اجرای کلیه تفاهمات به عمل آمده از جمله رفع برخی موانع قانونی و برگزاری همایش فرصت‌های تجارت با سوریه در آینده نزدیک و بررسی اصلاحات مورد نیاز موافقت‌نامه تجارت آزاد با سوریه خبر داد.

وی افزود: انتطار می‌رود با هماهنگی و هم‌افزایی نهادهای دولتی و بخش خصوصی دست اندرکار تجارت سوریه، در آینده نزدیک شاهد شکل‌گیری مجدد فعالیت‌ها برای حضور در بازار سوریه و احیای روابط تجاری با این کشور که پس از شیوع ویروس کرونا تنزل یافت، باشیم.

خاطر نشان می‌سازد، در این دیدار مقرر شد در خصوص برگزاری نمایشگاه‌ های ایران در سوریه، تبادل هیات‌های تجاری، برگزاری همایش‌های تجاری، آزادسازی ۸۸ قلم کالای معاف از موافقت‌نامه تجارت آزاد با کشور سوریه، تبدیل تعرفه چهار درصدی موجود به صفر، اصلاح قواعد مبداء موافقت‌نامه مذکور، برگزاری کمیته‌های مشترک تجاری و صنعتی، تسهیل حمل و نقل کالا به سوریه و حمایت از مرکز تجاری ایران در دمشق همکاری‌ها و هماهنگی‌های لازم بین طرف‌ها به عمل آید.

منبع: سازمان توسعه تجارت
  • کارشناس اقتصادی ارسالی در

    سوریه میتواند برای بازسازی کشورش از امکا نات و کالاهای ایرانی استفاده کند مثلا صن ایع کابل سازی برای ترمیم کابلهای برق کار خانجات تولیدی ایران مانند کارخانه شهید ق ندی بکام یزد از توانمندیهای خوبی بهرمند است و میتواند بخوبی نیازهای سوریه را برآ ورده نماید.

ارسال نظر