|
کدخبر: 185830

اون در جمع هنرمندان!

کیم جونگ-اون که در ماه‌های اخیر به دلیل کم کردن شدید وزن چهره‌ای تازه یافته است، در پیونگ‌یانگ با اعضای گروه هنری اصلی این کشور دیدار و از آنها تقدیر کرد.

کیم جونگ-اون در دو سال اخیر با انبوه بحران‌ها روبه‌رو بوده است؛ از تحریم‌های شدید و فلج‌کننده آمریکا تا سیل‌های ویرانگر و نابودی مزارع کشاورزی و البته شیوع ویروس کرونا. او که تا همین اواخر وجود حتی یک مورد کرونا مثبت را درون مرزهای کره شمالی انکار می‌کرد، چند روز پیش اعتراف کرد در مبارزه با کرونا شکست خورده و کشورش وارد یک بحران بی‌سابقه شده است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

مورد عجیب دیگر در پرونده رهبر کره شمالی، بحران بزرگ و قحطی مواد غذایی است که به دلیل بسته شدن مرزها در دوران کرونا و نابود شدن بخشی از زمین‌های کشاورزی به دلیل رخ دادن سیل است. با این حال، گفته می‌شود کیم ورود هر گونه مواد غذایی خشک را به کره شمالی ممنوع کرده و از مردم خود خواسته است بیش از پیش صرفه‌جویی کنند.

عکس | رهبر کره شمالی با چهره تازه و بدون ماسک در جمع هنرمندان جوان

با وجود همه این بحران‌ها، کیم که دبیر کل حزب کارگر هم هست روز یکشنبه با هنرمندان جوان این کشور دیدار و از پیشرفت‌های هنری آنها تقدیر کرد. او دست تک‌تک اعضای گروه را فشرد و به آنها برای خواندن هنرمندانه سرود «پرچم ملی ما» تبریک گفت. در پایان هم جوانان هنرمند گرد رهبر جوان و لاغر خود حلقه زدند و عکس یادگاری گرفتند.

با اینکه رهبر کره شمالی اعتراف کرده در مبارزه با ویروس کرونا شکست خورده و در شرایطی که به نظر می‌رسد کمتر کسی در این کشور قحطی‌زده واکسن کرونا زده باشد، در تصاویر منتشرشده اخیر از کیم جونگ-اون نه خود او نه اطرافیانش ماسک بر چهره ندارند.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...