|
کدخبر: 168029

توضیحات اردوغان درباره حمله به پ.ک.ک

رئیس‌جمهوری ترکیه با اشاره به عملیات جدید نیروهای مسلح کشور علیه پ.ک.ک در شمال عراق گفت این عملیات با احترام به تمامیت ارضی عراق اجرا شده و به برقراری صلح و ثبات در منطقه کمک خواهد کرد.

بین‌الملل توضیحات اردوغان درباره حمله به پ.ک.ک

به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهوری ترکیه با مرکز فرماندهی عملیات ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق موسوم به «پنجه-رعد و پنجه-صاعقه» از طریق ویدئو کنفرانس ارتباط برقرار کرد.

اردوغان درباره این عملیات تاکید کرد: هدف ما مقابله با حضور تروریست‌ ها در مرزهای جنوبی کشورمان و از بین بردن تهدیدات از جانب آنهاست.

وی افزود: مصمم هستیم که تروریسم را ریشه‌کن کرده و شهروندانمان را به طور کامل از شر تروریسم نجات دهیم.

رئیس‌جمهوری ترکیه با بیان اینکه نیروهای مسلح کشورمان شب گذشته علیه پ.ک.ک در شمال عراق عملیات «پنجه-رعد و پنجه-صاعقه» را راه‌اندازی کرده‌اند، گفت: در جریان این عملیات که مواضع- پناهگاه‌ها و غارها هدف قرار دارند، تا کنون تعداد زیادی تروریست از پای درآمده‌اند.

وی افزود: این عملیات که با احترام به تمامیت ارضی عراق اجرا می‌شود، به برقراری صلح و ثبات در منطقه کمک خواهد کرد.

اردوغان ادامه داد: تروریسم و گروه‌های تروریستی تجریه‌طلب هیچ جایی در آینده ترکیه، عراق و سوریه، ندارند.

وی در ادامه تاکید کرد: تا زمانی که ریشه این گله‌ها که چیزی جز خونریزی، گریه و تخریب در منطقه‌مان نداشته‌اند را بخشکانیم، به مبارزه خود ادامه خواهیم داد.

رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین در این زمینه اظهار کرد: هیچ قدرتی توان مقابله با سربازان قهرمان ما که با اصل (اگر بمیرم شهید می‌شوم و زنده بمانم، جانباز) مبارزه می‌کنند، ندارد.

اردوغان تاکید کرد: استفاده گسترده از صنایع دفاعی داخلی در عملیات‌های‌ مختلف مایه افتخار است.

آکار: نزدیک به ۴۰۰ موضع تروریست‌ها به صورت زمینی و بیش از ۶۰ هدف نیز توسط نیروی هوایی مورد هدف قرار گرفتند

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه از مرکز فرماندهی نیروهای زمینی کشور، فرماندهان واحدهای حاضر در عملیات‌های «پنجه-رعد و پنجه-صاعقه» را مورد خطاب قرار داد.

آکار اظهار کرد: عملیات نیروهای مسلح ترکیه علیه تروریست‌ها در منطقه متینا و آواشین-باسیان که از ساعت ۱۷.۴۰ دیروز آغاز شده، ادامه دارد.

آکار ادامه داد: نزدیک به ۴۰۰ موضع تروریست‌ها به صورت زمینی و بیش از ۶۰ هدف نیز توسط نیروی هوایی مورد هدف قرار گرفتند.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...