|
کدخبر: 156218

ممنوعیت مربوط به گرین کارت لغو شد

رئیس‌جمهوری ایالات متحده به طور رسمی مجموعه‌ای از اقدامات اجرایی دولت پیشین این کشور از جمله ممنوعیت ورود متقاضیان کارت سبز (گرین کارت) به این کشور را لغو کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده در سال میلادی گذشته به بهانه حمایت از کارگران امریکایی در بحبوحه بحران بیکاری برآمده از شیوع ویروس کرونا در این کشور ورود بسیاری از متقاضیان گرین کارت به خاک ایالات متحده را ممنوع کرد.

اما روز چهارشنبه به وقت واشنگتن «جو بایدن» با رد استدلال دولت پیشین در مقابله با بحران بیکاری این ممنوعیت را لغو کرد. رئیس‌جمهوری کنونی ایالات متحده گفت که این ممنوعیت از دوباره بهم پیوستن خانواده‌ها در خاک ایالات متحده جلوگیری می‌کند و به کسب و کارها در این کشور لطمه می‌زند.

جو بایدن همچنین اقدامات دیگری همچون قطع بودجه شهرهای مختلف که از سوی ترامپ در زمره شهرهای «بی قانون» و «هرج و مرج طلب» قرار گرفته بودند، لغو کرد.

لغو این اقدامات دولت پیشین امریکا در حالی صورت می‌گیرد که رئیس‌جمهوری کنونی این کشور در تلاش برای پیشبرد دستورکار مورد نظر خود و بی‌اثر کردن جنبه‌های کلیدی از میراث رئیس‌جمهوری پیشین امریکا است.

بایدن از ماه میلادی گذشته و پس از ورود به کاخ سفید، دهها فرمان اجرایی ترامپ را لغو کرد.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...