|
کدخبر: 132797

برنده ایالت پنسیلوانیا امشب اعلام می شود؟

وزیر داخلی ایالت پنسیلوانا در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان گفت: برنده این ایالت ممکن است پنجشنبه شب (جمعه صبح به وقت تهران) اعلام شود.

بین‌الملل برنده ایالت پنسیلوانیا امشب اعلام می شود؟

هنوز ۵۵۰۰۰۰ رای شمرده نشده در ایالت پنسلیوانیا وجود دارد، اما کتی بوکوار گفت مقامات جلوتر از برنامه‌شان هستند و اغلب این آرا امشب شمرده خواهند شد.

حدود ۱۰۰۰۰۰ رای باقیمانده شهر فیلادلفیا مرکز ایالت پنسیلوانیا به خصوص اهمیت دارند، چر که جو بایدن در این بخش ۸۰ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

به این ترتیب ممکن است بدون اعلام نتیجه نهایی در بخش آلگانی که دومین شهر بزرگ  پنسیلوانیا یعنی پیتسبورگ را در برمی‌گیرد، شمارش آرا تا فردا متوقف کرده است، نامزد پیروز در این ایالت مشخص شود.

بوکوار گفت درخواست قانونی دونالد ترامپ برای شمرده نشدن آرایی که در ۳ نوامبر (روز رای‌گیری) پست شده‌اند اما پیش از ۶ نوامبر (مهلت قانونی در پنسیلوانیا) دریافت شده‌اند، تفاوت چندانی در نتیجه ایجاد نمی‌کند، چرا که شمار این آرا چند هزار تا بیشتر نیست.

ترامپ برای برنده شدن در انتخابات حتما باید ایالت پنسیلوانیا را ببرد و ۲۰ رای الکترال آن را به دست آورد.  باختن ترامپ در این ایالت به معنای گذشتن جو بایدن از مرز ۲۷۰ رای الکترال و پیروزی نهایی او در انتخابات خواهد بود.

ترامپ در حال حاضر در ایالت پنسیلوانیا با فاصله اندکی از بایدن جلوتر است (۵۰.۳ در برابر ۴۸.۶ درصد) و ۱۱۱۴۰۰ رای بیشتر دارد.

 

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر