|
کدخبر: 132518

شمارش آرا انتخابات امریکا به تاخیر می‌افتد؟

مشخص است که مقامات ویسکانسین اعلام کرده‌اند که نتایج امشب را اعلام نخواهند کرد.

بین‌الملل شمارش آرا انتخابات امریکا به تاخیر می‌افتد؟

در میشیگان، وزیر امور خارجه امریکا در مورد نیاز به یک روز دیگر برای شمارش آرا هشدار داد. در پنسیلوانیا نیز وضعیت به همین منوال است، جایی که آرا می‌توانند چندین روز شمارش شوند که می‌تواند اعلام برنده را چند روز به تأخیر بیندازد.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات از تعداد انتخاب‌کنندگان دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری فعلی، برای حمایت از آنها پیشی گرفته است - ۲۳۷ در مقابل ۲۱۰ از رای جنرال الکترال را به خود اختصاص داده است. کسب حداقل ۲۷۰ انتخاب‌کننده از جنرال الکترال برای پیروزی لازم است.

گفتنی است، ترامپ تقریباً به طور قطع در ایالت‌های تگزاس، آیووا و اوهایو پیروز خواهد شد.

در تاریخ ۳ نوامبر، انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده برگزار شد. رئیس‌جمهوری ترامپ و معاون رئیس جمهور، همه ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان، حدود یک سوم مجلس سنا (۳۵ سناتور)، فرمانداران ۱۱ ایالت و دو سرزمین و مجلس قانونگذاری محلی برخی از ایالت‌ها انتخاب شدند. ایستگاه‌های تلویزیونی عمده و آسوشیتدپرس بر اساس مدل‌های آماری آنها، برندگان در ایالت‌های جداگانه را قبل از اتمام شمارش آرا پیش‌بینی می‌کنند. این پیش‌بینی‌ها رسمی نیستند، اما از اقتدار قابل توجهی برخوردار هستند.

رئیس دولت فعلی امریکا دونالد ترامپ جمهوری خواه و جو بایدن دموکرات، که به عنوان معاون رئیس‌جمهوری در زمان باراک اوباما خدمت می‌کرد، برای تصدی پست عالی مبارزه می‌کنند

منبع: رکنا

ارسال نظر