|
کدخبر: 132141

شانس پیروزی ترامپ بیشتر است یا بایدن

گرچه در نظرسنجی‌ها در سطح ملی دونالد ترامپ با اختلاف ۱۰ درصد همچنان از «جو بایدن» عقب است، اما رئیس‌جمهور امریکا در ۱۲ ایالت کلیدی که نقش سرنوشت‌ساز در انتخابات دارند، به سرعت در حال جبران عقب افتادگی خود است.

بین‌الملل شانس پیروزی ترامپ بیشتر است یا بایدن

ترامپ فاصله خود با بایدن را از ۱۰درصد به ۶درصد در این ایالت‌ها رسانده که با توجه به حاشیه خطای این نظرسنجی‌ها، احتمال نتیجه غیرمنتظره مانند آنچه در سال۲۰۱۶ رخ داد وجود دارد.

در یک نظرسنجی ملی انجام شده، جو بایدن با اختلاف ۵۲درصد در مقابل ۴۲درصد همچنان از دونالد ترامپ پیش است که تقریباً در دو هفته گذشته میزان اختلاف دو نامزد، ثابت بوده است. اما طبق همین نظرسنجی، در ۱۲ایالت کلیدی اختلاف دو نامزد ۵۱ به ۴۵درصد با پیشتازی بایدن است که نشان می‌دهد ترامپ توانسته در کمی بیش از یک ماه اختلاف خود را با بایدن را از ۱۰ درصد به ۶درصد برساند.

نکته دیگر این است که بایدن با اختلاف ۶۱ به ۳۵درصد در مقابل ترامپ در میان افرادی پیش است که در رای‌گیری زودهنگام شرکت کرده‌اند؛ در حالی که در بین کسانی که قصد دارند در روز انتخابات رای بدهند، ترامپ ۶۱ به ۳۲درصد پیشتاز است.

این نظرسنجی را وال استریت ژورنال و شبکه ان‌بی‌سی با شرکت ۱۰۰۰رای‌دهنده ثبت نام شده از طریق تلفن بین ۲۹ تا ۳۱اکتبر (دو روز پیش) انجام داده‌اند. این نظرسنجی آمار در هر ایالت کلیدی را به صورت مجزا بررسی نکرده و رقم میانگین در همه این ایالت‌ها را ارائه کرده است.

انتخابات زودهنگام در امریکا هفته‌هاست آغاز شده و تاکنون بیش از ۹۳میلیون امریکایی در رای‌گیری زودهنگام شرکت کرده‌اند.

با توجه به شرایط ویژه برگزاری انتخابات امسال در امریکا به دلیل شیوع کرونا، هنوز معلوم نیست در شب انتخابات نتیجه چند ایالت مشخص خواهد شد. مقامات چند ایالت از جمله پنسیلوانیا و ویسکانسین گفته‌اند شمارش آرای پستی در این ایالت‌ها چند روز طول خواهد کشید.

پیشتر یک پایگاه خبری فاش کرد که ترامپ به چند نفر از معتمدین خود اعلام کرده که قصد دارد سه‌شنبه شب و پیش از پایان شمارش رسمی آرا، پیروزی خود را در انتخابات اعلام کند.

متحدان ترامپ می‌گویند برای اینکه این اتفاق بیفتد، وی دست کم نیاز دارد در ایالت‌های اوهایو، فلوریدا، کارولینای شمالی، تگزاس، آیوا، آریزونا و جورجیا پیروز شود یا آنکه پیشتاز باشد.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر