|
کدخبر: 130147

سوریه موشک باران شد

شبکه المیادین جمعه شب اعلام کرد که بازاری وابسته به گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه در استان حلب در شمال سوریه هدف حمله موشکی قرار گرفته است که به دنبال آن ۱۵ تن کشته و زخمی شدند.

بین‌الملل سوریه موشک باران شد

المیادین منبع این خبر و شمار دقیق کشته و زخمی‌ها را اعلام نکرده است. این حمله به بازاری در شهر "جرابلس" در استان حلب روی داده است.

شهر "جرابلس" در ۱۲۵ کیلومتری استان حلب و در دورترین نقطه شمال سوریه قرار دارد. این مناطق از سوریه زیر نظر شبه نظامیان وابسته به ترکیه اداره می‌شود.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در دو عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را تصرف کرد.

ترکیه در ۲۵ مهرماه ۹۸ نیز برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد که این عملیات یک هفته‌ای، پس از توافق آتش بس میان آنکارا و واشنگتن متوقف شد و ترکیه به شبه نظامیان کُرد سوریه ۵ روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر