|
کدخبر: 146702

عوامل رشد امروز بورس

روز گذشته اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، خبر از لغو مصوبه رانت‌ساز زنجیره فولاد داد. هر چند بعد از آن معاون وزیر صمت این خبر را تکذیب کرد اما به نظر می‌رسد بورس‌بازان به جهانگیری اعتماد کردند و امروز شاهد خریدهای سنگین حقیقی‌ها در بازار به ویژه نمادهای فولادی هستیم.

بورس عوامل رشد امروز بورس

تا این جای کار شاخص کل رشد ۲۴ هزار واحدی (معادل ۱.۹ درصد) را تجربه کرده است و دوباره به کانال ۱.۳ میلیون واحدی بازگشته است. شاخص هم‌وزن هم امروز در مدار صعودی قرار گرفته و تا ساعت ۱۰ رشد ۱.۳ درصدی را ثبت کرده تا به طور کل شاهد بازاری مثبت باشیم.

امروز اغلب صنایع بزرگ بازار با رشدهای بالایی همراهند. به طوری که شاخص صنعت پالایشی‌ها حدود ۴.۱ درصد، خودروسازان ۳.۷ درصد، فلزات اساسی ۳.۴ درصد و بانک‌ها هم با رشد ۲.۳ درصدی همراه شده‌اند. به نظر می‌رسد پالایشی‌ها دوباره سوار بر موج افزایش قیمت نفت شده‌اند و فلزات هم تحت تاثیر خبر لغو مصوبه رانت‌ساز وزارت صمت قرار گرفته‌اند.

اما نکته جالب توجه در این میان رشد دو صنعت بزرگ غیرکالایی یعنی خودروسازان و بانک‌ها است. به نطر می‌رسد این دو گروه هم دوباره تحت تاثیر رفتن ترامپ از کاخ سفید قرار گرفته‌اند.

در بین نمادها هم تا این جای کار بزرگانی مثل فولاد، فملی و شستا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشته‌اند. این نمادها تا اینجای کار در مجموع حدود ۶۵۰۰ واحد اثرگذاری مثبت داشته‌اند.

ارزش معاملات خرد تا ساعت ۹: ۵۰ به عدد ۵۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است. در بین صنایع خودروسازها، پالایشی‌ها و داروسازان بیشترین ارزش معاملات را داشتند. شستا، برکت، خودکفا و خبهمن هم نمادهایی بودند که تا این ساعت بیشتر از بقیه معامله شدند.

حقیقی‌ها دوباره در سمت خرید فعال شده‌اند و تا ساعت ۹: ۵۰ دقیقه خالص خرید ۱۸۰ میلیارد تومانی را ثبت کرده‌اند. حقیقی‌ها فعلا بیشترین خالص خرید را در شستا، خبهمن و شنفت داشته‌اند. حقوقی‌ها هم بیشتر از همه فارس، بوعلی و سمگا را خریده‌اند.

البته فشار فروش در بازار سهام خیلی سنگین است و باید دید تا پایان بازار نمادها می‌توانند رشدهای صبح خود را حفظ کنند یا در نیمه دوم دوباره بورس طعمه فشار فروش می‌شود.

منبع: بورسان
  • ناشناس ارسالی در

    لعنت به بلندگوی اشغال یعنی اقتصاد نیاز ح امی دولت درود بر گسترش حامی ملت

  • ناشناس ارسالی در

    اقای روحانی اصل بورس قمار است و شما و سا زمان بورس با رانت و فساد حاکم بر این ساز مان با وجود افراد نفوذی برای تحریک منفی جامعه و ایجاد نفرت در بین جوانان و میانس الان برای تخریب نظام مرتبا دخالت دستوری می کنید وگرنه هر دفعه که فشار اعتراضهای شدید مردم را مشاهده می کنید به راحتی صف وف قرمز پودر می شود و با یکی دو تا سبز د وباره به راه خیانت به ملت و دست در جیب م لت ادامه میدهید چون برای نگهداری و حفظ ج ایگاه خود چاره ای جز اینکار را نداری لاب د به دشمنان غربی بده و بستان کردی ایا نم ی فهمی ملت که با دعوت شما مرداد ماه وارد بورس شدند هم سهام عدالتشان نابود شد هم مشارکت در بورس تا ۸۰ درصد خسارت محض بود، آیندگان شما را ناجوانمرد ترین رئیس جمهو ر قضاوت خواهند کرد. از طرفی با رانت بازی که راه انداخته اید دوستان شما بیش از ان دازه فربه شده اند مواظب باشید به دست سرب ازان گمنام نظام اسلامی قربانی نشوند!؟

  • ناشناس ارسالی در

    اقای روحانی اصل بورس قمار است و شما و سا زمان بورس با رانت و فساد حاکم بر این ساز مان با وجود افراد نفوذی برای تحریک منفی جامعه و ایجاد نفرت در بین جوانان و میانس الان برای تخریب نظام مرتبا دخالت دستوری می کنید وگرنه هر دفعه که فشار اعتراضهای شدید مردم را مشاهده می کنید به راحتی صف وف قرمز پودر می شود و با یکی دو تا سبز د وباره به راه خیانت به ملت و دست در جیب م لت ادامه میدهید چون برای نگهداری و حفظ ج ایگاه خود چاره ای جز اینکار را نداری لاب د به دشمنان غربی بده و بستان کردی ایا نم ی فهمی ملت که با دعوت شما مرداد ماه وارد بورس شدند هم سهام عدالتشان نابود شد هم مشارکت در بورس تا ۸۰ درصد خسارت محض بود، آیندگان شما را ناجوانمرد ترین رئیس جمهو ر قضاوت خواهند کرد. از طرفی با رانت بازی که راه انداخته اید دوستان شما بیش از ان دازه فربه شده اند مواظب باشید به دست سرب ازان گمنام نظام اسلامی مجازات نشوند!؟

ارسال نظر