|
کدخبر: 325783

بهترین کارت بانکی ایران کدام است؟

۶ بهترین نئوبانک‌های ایران، عبارتند از بلوبانک، بانکینو، ویپاد، توبانک، فردابانک، آبانک که به ترتیب متعلق به بانک‌های خصوصی سامان، خاورمیانه، پاسارگاد، گردشگری، ایران زمین، آینده هستند که خدمات کارت به کارت را نیز پوشش می‌دهند و نیاز مشتریان برای مراجعه به شعب به‌صورت حضوری یا باجه‌های عابر بانک را به حداقل می‌رسانند.

۶ بهترین نئوبانک‌های ایران، عبارتند از بلوبانک، بانکینو، ویپاد، توبانک، فردابانک، آبانک که به ترتیب متعلق به بانک‌های خصوصی سامان، خاورمیانه، پاسارگاد، گردشگری، ایران زمین، آینده هستند که خدمات کارت به کارت را نیز پوشش می‌دهند و نیاز مشتریان برای مراجعه به شعب به‌صورت حضوری یا باجه‌های عابر بانک را به حداقل می‌رسانند.

کارت۰بانکی

بانکداری سنتی ممکن است آجر و ملات یکپارچه، دستگاه های خودپرداز ناقص و انبوهی از کاغذبازی‌ها را به ذهن بیاورد. با این حال، گروه جدیدی از استارت‌آپ‌های غیربانکی فین‌تک [فناوری مالی] که به عنوان نئوبانک‌ها شناخته می‌شوند، در حال مبارزه با این کلیشه‌ها در قالب پلت‌فرم‌های بانکی دیجیتالی – اغلب فقط دیجیتالی – هستند که نوید تجربه‌های آنلاین یکپارچه و کم یا بدون کارمزد را می‌دهند.

اما آیا تجربه نئوبانک تمام چیزی است که برای مشتریان ساخته شده است؟ در اینجا خلاصه‌ای از برخی از محبوب‌ترین نئوبانک‌های امروزی، نحوه عملکرد مدل‌های تجاری آن‌ها و آنچه ممکن است بخواهید قبل از تغییر در نظر بگیرید، آورده شده است.

Traditional banking may bring to mind monolithic brick-and-mortars, malfunctioning ATMs and mountains of paperwork. Yet a new crop of non-bank fintech [financial technology] startups, known as neobanks, are combating these stereotypes in the form of digital-first—often, digital only—banking platforms that promise seamless online experiences and low- or no-fee services.

But is the neobank experience all it’s cracked up to be for customers? Here’s a rundown of some of today’s most popular neobanks, how their business models operate and what you may want to consider before making the switch.

حرکت از بانک‌های سنتی به سمت نئوبانک‌ها چند سالی است که در کشور شروع شده است؛ مسیری که در آن در سال‌های اخیر بانک‌های خصوصی در آنها آغاز به فعالیت کرده‌اند و سعی در ایجاد تغییر و تحولاتی بزرگ در صنعت بانکی کشور دارند. البته نقدهایی نیز به این بازیگران مبنی بر اینکه نمی‌توان دیجیتالی‌کردن کانال‌ها یا غیرحضوری‌کردن فعالیت‌های بانکی را نئوبانک دانست، وجود دارد.

نئو بانک چیست؟

نئو بانک یک بانک دیجیتال است که از طریق اینترنت و بدون نیاز به شعبه‌های فیزیکی فعالیت می‌کند. این بانک امکانات بانکی متنوعی ارائه می‌دهد، از جمله حساب‌های بانکی، کارت بانکی اعتباری و خدمات مالی دیگر. کاربران معمولاً از طریق یک اپلیکیشن موبایل یا وب‌سایت نئو بانک به حساب خود دسترسی دارند و می‌توانند تراکنش‌های مالی را به راحتی انجام دهند.

درست است که نئو بانک‌ها به ارائه بهترین کارت بانکی ایران نیز می‌پردازند، اما آنلاین شدن خدمات بانکی بزودی حتی از نقش استفاده از بهترین کارت بانکی ایران نیز می‌کاهد. همان طور که با ساعت‌های هوشمند در برخی کشورهای پیشرفته جهان در حال حاضر خدمات انتقال وجه حتی کرایه تاکسی نیز به راحتی با یک لمس ساعت هوشمند به دستگاه پوز انجام می‌شود.

معرفی بهترین نئوبانک ایرانی

بهترین نئوبانک‌ها که ارائه دهنده بهترین کارت بانکی ایران هم هستند، عبارتند از:

1- بلوبانک

بلوبانک یک نئوبانک متعلق به بانک سامان است که از خصوصیات آن می‌توان به سرعت و آسانی فرآیند‌های بانکی، ارائه خدمات مالی بر پایه فناوری و امنیت بالا اشاره کرد.

2- بانکینو

بانکینو یک نئوبانک ایرانی است که از ویژگی‌های آن می‌توان به امکان انجام تراکنش‌های بین‌المللی، پشتیبانی ۲۴ ساعته و رابط کاربری کاربرپسند تحت خدمات بانک خاورمیانه اشاره کرد.

3- ویپاد

ویپاد یک نئوبانک ایرانی است که از خصوصیات آن می‌توان به امکان انجام تراکنش‌های بلافاصله، ارائه خدمات مالی بدون هزینه و دسترسی آسان از طریق تلفن همراه اشاره کرد. این نئوبانک جزء خدمات بانک پاسارگاد است. سپرده‌گذاری آنلاین در ویپاد، با سود سالانه تا ۲۰.۵ درصد همراه است.

اگر علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت و یا حتی با سود متغییر هستید، می‌توانید از طریق کارگزاری‌های بورس در صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا، سهام و ... شروع به سرمایه‌گذاری نمایید. البته لازم به یادآوری است که سرمایه گذاری در بازار بورس، ارز دیجیتال و فارکس نیاز به آموزش دارد. به طور مثال حتی اگر از کانال های سیگنال دهی در بازار فارکس استفاده می کنید باید با نحوه استفاده از سیگنال فارکس به طور کامل آشنا باشید.

همانطور که در سایت 2fx آمده است:

بهترین کارگزاری بورس باید در صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری معتبر و پر بازده فعالیت داشته باشد تا سرمایه‌گذاران بتوانند به صورت گسترده‌تری در بازار سرمایه فعالیت کنند.

4- توبانک

توبانک برخوردار از ویژگی‌هایی همچون پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته، امکان انجام تراکنش‌های سریع و آسان و ارائه خدمات مالی بر پایه فناوری مدرن در بستر بانک گردشگری است.

5- فردابانک

فردابانک نیز یک بانک دیجیتال است و از ویژگی‌های آن می‌توان به سادگی و سرعت در انجام تراکنش‌ها، پشتیبانی آنلاین و امنیت بالا اشاره کرد. فردابانک مطعلق به بانک ایران زمین است.

6- آبانک

آبانک تحت مدیریت بانک آینده که دارای یکی از بهترین کارت‌های بانکی ایران است، با ارائه خدمات مالی بر پایه فناوری، پشتیبانی ۲۴ ساعته و رابط کاربر پسند، در دسترس بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

این نئوبانک‌ها با استفاده از فناوری‌های نوین، خدمات بانکداری را به شکل سریع، آسان و مطمئن به کاربران خود ارائه می‌دهند و جایگزین بهترین کارت بانکی ایران گردیده‌اند.

چگونگی افتتاح حساب در نئوبانک

همانطور که در سایت زومیت آمده است:

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های نئوبانک‌ها افتتاح حساب آسان و سریع آن‌ها است. با نئوبانک‌ها شما نیازی به تهیه چندین مدرک، مراجعه حضوری به بانک، تکمیل فرم‌های مختلف، انتظار برای رسیدن نوبتتان و افتتاح حساب ندارید. فقط کافی است اپلیکیشن نئوبانک مورد نظرتان را داشته باشید، تصویری از مدارکتان تهیه کنید و با یک احراز هویت ویدئویی آنلاین در مدت ۱۰ دقیقه یا حتی کمتر حساب خود را افتتاح کنید.

کاملاً آنلاین بودن فرایند افتتاح حساب در نئوبانک‌ها باعث می‌شود شما در هر ساعتی از شبانه‌روز بتوانید نسبت به افتتاح حساب اقدام کنید. علاوه بر این، نئوبانک‌ها تمام مراحل احراز هویت خود را به کمک سرویس‌های امن و تخصصی در حوزه احراز هویت انجام می‌دهند و به این ترتیب، جای نگرانی‌ای بابت امنیت حساب وجود ندارد.

 

سوالات متداول

1.چگونه می‌توانم بهترین کارت بانکی ایران را انتخاب کنم؟

برای انتخاب بهترین کارت بانکی ایران برای خود، نیاز است که نیازهای مالی و رفتارهای خرید خود را بررسی کنید. همچنین، شما باید به نحوه استفاده از کارت، سرویس‌های اضافی که ارائه می‌دهد، هزینه‌های مربوط به استفاده از کارت و سطح امنیت آن توجه کنید.

2.آیا کارت‌های بانکی در ایران قابلیت استفاده در سفرهای خارجی را دارند؟

بله، برخی از کارت‌های بانکی ایران قابل استفاده در سفرهای خارجی هستند، به شرطی که از شبکه‌های معتبر بین‌المللی پشتیبانی کنند و در کشور مقصد شما نیز شعب آن بانک نیز مجاز به فعالیت باشید.

3.چگونه می‌توانم از امنیت کارت بانکی خود اطمینان حاصل کنم؟

برای افزایش امنیت کارت بانکی خود، شما باید رمز عبور خود را محرمانه نگه دارید، از خدمات اینترنت بانکی با دقت استفاده کنید و همچنین همواره تراکنش‌های خود را با دقت پوشش دهید.

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها