|
کدخبر: 330343

خبر خوب برای فرهنگیان | روزهای خوش معلمان بازنشسته فرا رسید

گفته می شود که بیمه تکمیلی برای بازنشستگان خبرهای خوبی دارد.

اقتصاد خبر خوب برای فرهنگیان | روزهای خوش معلمان بازنشسته فرا رسید

بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری؛ پس از تعیین شرکت بیمه ملت به عنوان بیمه‌گر در قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و وظیفه‌گیران صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۳، برخی بازنشستگان مطرح شده‌اند که اطلاعیه‌های بعدی نیز به آنها ارسال خواهد شد.

بازنشستگان و فرهنگیان بازنشسته خوشحال شدند

قرارداد سال جاری طبق روال سال‌های گذشته اجرا خواهد شد و بر اساس آن تمامی افراد تحت پوشش قرارداد بیمه تکمیلی درمان سال ۱۴۰۲ به صورت خودکار به قرارداد سال ۱۴۰۳ منتقل می‌شوند و نیازی به ثبت نام جدید نیست.

ثبت درخواست حذف و اضافه به این معنا است که وظیفه بگیران تحت پوشش قرارداد بیمه تکمیلی درمان در صورت نیاز به اضافه یا کم کردن افراد تحت تکفل خود که در قرارداد سال قبل ثبت شده و یا ثبت نشده بودند، می‌توانند برای ثبت یا حذف این افراد (افراد تحت تکفل) در بخش مربوطه در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری اقدام کنند.

بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که تمایل به استفاده از این خدمت برای سال ۱۴۰۳ ندارند نیز می‌توانند در همین سامانه نسبت به حذف قرارداد پوشش بیمه تکمیلی درمان اقدام کنند که عکس این موضوع نیز برای افرادی که قبلا بیمه نبوده و اکنون متقاضی بیمه تکمیلی هستند، قابل انجام است.

خبر مسرت‌بخش برای فرهنگیان بازنشسته: تمدید خودکار بیمه تکمیلی در سال ۱۴۰۳

همانطور که اطلاع دارید، بیمه تکمیلی نقشی اساسی در جبران هزینه‌های درمانی و تکمیل پوشش بیمه پایه ایفا می‌کند. این امر به ویژه برای فرهنگیان بازنشسته که از قشر زحمتکش و کم‌درآمد جامعه هستند، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

با توجه به اهمیت این موضوع، خبر مسرت‌بخش تمدید خودکار بیمه تکمیلی بازنشستگان و فرهنگیان بازنشسته در سال ۱۴۰۳ منتشر شد. این خبر، خیال بازنشستگان گرامی را از بابت پوشش هزینه‌های درمانی در سال جدید آسوده می‌کند.

نکات کلیدی در خصوص تمدید خودکار بیمه تکمیلی:

تمدید خودکار: کلیه افراد تحت پوشش بیمه تکمیلی در سال ۱۴۰۲ به طور خودکار به قرارداد سال ۱۴۰۳ منتقل خواهند شد و نیازی به ثبت نام جدید نیست.

ثبت نام و حذف افراد تحت تکفل: وظیفه بگیران می‌توانند در صورت تمایل به اضافه یا حذف افراد تحت تکفل خود، از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری اقدام نمایند.

انصراف از بیمه تکمیلی: بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که تمایل به استفاده از بیمه تکمیلی در سال ۱۴۰۳ ندارند، می‌توانند از طریق سامانه مذکور نسبت به حذف پوشش خود اقدام کنند.

بیمه تکمیلی جدید: بازنشستگانی که تاکنون تحت پوشش بیمه تکمیلی نبوده‌اند، می‌توانند در سال ۱۴۰۳ برای دریافت این خدمت اقدام نمایند.

مزایای تمدید خودکار بیمه تکمیلی:

عدم نیاز به ثبت نام مجدد: این امر فرایند تمدید بیمه را برای بازنشستگان گرامی ساده و آسان می‌کند.

اطمینان از پوشش بیمه‌ای: با تمدید خودکار، بازنشستگان از تداوم پوشش بیمه‌ای خود در سال جدید اطمینان خواهند داشت.

برخورداری از تعهدات بیمه‌ای: با تمدید بیمه، تعهدات بیمه‌ای مربوط به سال قبل به سال جدید نیز منتقل خواهد شد.

جمع‌بندی

تمدید خودکار بیمه تکمیلی بازنشستگان و فرهنگیان بازنشسته در سال ۱۴۰۳، خبر مسرت‌بخشی است که خیال این عزیزان را از بابت هزینه‌های درمانی در سال جدید آسوده می‌کند. این اقدام، نشان‌دهنده توجه و اهتمام مسئولان به  well-being و سلامت این قشر ارزشمند جامعه است.

منبع: اندیشه معاصر
  • ناشناس ارسالی در

    بیمه تکمیلی فعلی بازنشستگان با شرایط فعل ی ظالمانه که حتما باید شرایط اسفناک تغیی ر یابد. این که با عدم مراجعه خودکار تمدی د می شود ننگ عدم تعهد مناسب آن را پاک نخ واهد کرد

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها