|
کدخبر: 328574

آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان | فرهنگیان هرچه سریع تر اقدام کنند

زمان حذف و اضافه بیمه تکمیلی معلمان بازنشسته و بازنشستگان کشوری اعلام شد.

اقتصاد آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان | فرهنگیان هرچه سریع تر اقدام کنند

با عنایت به قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و موظفین مشترک صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۳ با شرکت بیمه ملت، کلیه بازنشستگان و موظفین محترم از تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ لغایت ۱۴۰۳/۰۵/۳۱ به مدت سه ماه فرصت دارند تا با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس sabasrm.ir قسمت (خدمات بیمه ای- بیمه تکمیلی درمان- ثبت نام و انصراف بیمه تکمیلی درمان) نسبت به ثبت درخواست ثبت نام و یا انصراف از بیمه تکمیلی اقدام نمایند.

لازم است بازنشستگان و موظفین گرامی برای انجام موارد ذکر شده اقدام نمایند.

بیمه

شایان ذکر است که بیمه درمانی فرهنگیان یکی از روش های موثر درحمایت از سلامت و رفاه اعضای ارزشمند جامعه به شمار می رود.

بیمه درمانی فرهنگیان همچنین به عنوان یکی از ابزارهای مهم حمایت از سلامت و رفاه اعضای ارزشمند جامعه مطرح است. این بیمه، که به منظور پوشش هزینه‌های درمانی و بهداشتی فرهنگیان و خانواده‌هایشان طراحی شده است، نقش مؤثری در افزایش دسترسی به خدمات پزشکی و بهبود سلامت جامعه دارد.

با توجه به اهمیت فرهنگیان در جامعه و نقش برجسته‌ای که آن‌ها در آموزش و تربیت نسل‌های آینده دارند، تضمین دسترسی آن‌ها به خدمات درمانی و بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار است. بیمه درمانی فرهنگیان، با فراهم کردن پوشش هزینه‌های درمانی، به فرصت افزایش سلامت و کاهش ریسک بدهی‌های مالی ناشی از بروز بیماری‌ها و حوادث برای فرهنگیان کمک می‌کند.

علاوه بر این، بیمه درمانی فرهنگیان به عنوان یک ابزار تحفظ سلامت جامعه، باعث تقویت روحیه کارآفرینانه و توانمندسازی فردی فرهنگیان می‌شود. با داشتن اطمینان از پوشش هزینه‌های درمانی، فرهنگیان قادر به تمرکز بر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود خواهند بود و از تنش‌های مالی ناشی از مسائل بهداشتی و درمانی خود راحت‌تر عبور خواهند کرد.

با توجه به اهمیت حفظ سلامت فرهنگیان و تأثیر مستقیم آن بر کیفیت آموزش و تربیت، باید توجه و حمایت لازم از بیمه درمانی فرهنگیان صورت گیرد. این اقدام نقش مؤثری در توسعه و پایدارسازی جامعه خواهد داشت و بهبود رفاه و سلامت اعضای حائز اهمیت جامعه را تضمین خواهد کرد.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها