|
کدخبر: 327433

پیش بینی داغ از بورس هفته بعد / شهادت رئیس جمهور تاثیر خود را خواهد گذاشت؟

در هفته گذشته، بازار بورس اوراق بهادار تهران تنها در سه روز فعالیت داشت. در روز شنبه، شاخص کل بورس تهران با ۳ هزار و ۴۶۳ واحد کاهش یافت و ۱۷ میلیارد تومان سرمایه واقعی به بازار وارد شد. همچنین در روز یکشنبه، شاخص بازار با ۶۲ هزار و ۱۹۱ واحد سقوط کرد و ۳۷۸ میلیارد تومان سرمایه از بازار خارج شد.

اقتصاد پیش بینی داغ از بورس هفته بعد / شهادت رئیس جمهور تاثیر خود را خواهد گذاشت؟

در روز دوشنبه و پس از درگذشت رییس جمهور و همراهان او، معاملات بازار سهام تعطیل بود. در روز سه‌شنبه، محدودیت تغییر قیمت سهام به مثبت و منفی ۲ درصد اعمال شد و شاخص بازار به ۱۹۵ واحد رشد کرد. با این حال، خروج سرمایه همچنان ادامه داشت و مقدار آن به ۱۹۶ میلیارد تومان رسید.

روز چهار‌شنبه نیز به علت اعلام تعطیل رسمی به مناسبت تشییع پیکر شهید ابراهیم رییسی، معاملات بازار سهام تعطیل بود.

بدین ترتیب، در هفته اخیر بازار روزهای متفاوتی را پشت سر گذاشت و متأثر از تعطیلات رسمی بود. با آنکه انتظار می‌رفت شوک خبر شهادت رییس جمهور، وزیر خارجه و دو مقام رسمی دیگر بازار دچار افت بیشتری شود اما روز سه‌شنبه بخشی از بازار رشد کرد. در بازار ارز نیز شاهد کاهش قیمت بازار آزاد بودیم. در نتیجه نمی‌توان گفت که پس از تعطیلات و در ابتدای هفته بازار واکنش منفی قابل توجهی خواهد داشت.

از سوی دیگر انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری هشتم تیر ماه برگزار خواهد شد و یک نگاه بازار به تحولات سیاست داخلی است. سوال این روزهای فعالان اقتصادی این است که آیا کابینه بعدی دنباله‌ی کابینه ابراهیم رییسی خواهد بود یا شاهد تغییراتی در قوه مجریه خواهیم بود؟

معاملات-بورس

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها