|
کدخبر: 327253

گزارش اختصاصی گسترش نیوز:

وضعیت بازار بورس بعد از یک روز تعطیلی + نقشه بازار

بر اساس اطلاعات به دست آمده از تابلوی معاملات بورس در تاریخ ۱ خرداد ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس تهران به سطح ۲,۱۱۳,۷۵۶ واحد رسید. در این تاریخ، شاخص مذکور افزایش نسبی بیش از ۱ هزار واحدی را تجربه کرده است. این افزایش نشان‌دهنده روند مثبت و رونق موجود در بازار سهام تهران است.

اقتصاد وضعیت بازار بورس بعد از یک روز تعطیلی + نقشه بازار

در تاریخ ۱ خرداد ماه، بازار بورس ایران بعد از یک روز تعطیلی به دلیل شهادت رئیس جمهور و  همراهان، شاهد رشد نسبی شاخص کل و افزایش قیمت سهام بود. این روند مثبت باعث تغییر رنگ نمادهای برخی از سهام به رنگ سبز در صفحه نمایش بورس شد. رنگ سبز در بازار بورس نشان‌دهنده افزایش قیمت فعلی سهم نسبت به قیمت قبلی آن است. این تغییر رنگ نمادها به سبز، نشانگر افزایش ارزش سرمایه‌گذاری در بازار است و ممکن است بیانگر اعتماد بازار به آن سهام و بهبود وضعیت مالی و عملکرد شرکت مربوطه باشد.

روند مثبت در بورس می‌تواند برای سرمایه‌گذاران و فعالان بازار سرمایه مطلوب باشد، زیرا افزایش ارزش سهام می‌تواند منجر به افزایش بازده و سود سرمایه‌گذاری آنها شود.با این حال، همواره باید به نوسانات بازار و عوامل مؤثر بر آن توجه داشت و تصمیمات سرمایه‌گذاری بر اساس تحلیل دقیق شرایط و ریسک‌های موجود اتخاذ شود.

معاملات در این روز با شروعی صعودی آغاز شد و در ادامه این صعود، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش نسبی در شاخص کل رخ داد و شاخص نزدیک به ۱ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی مانند فملی، فولاد، نوری، فارس، بوعلی، خودرو و تاصیکو تأثیرات مثبت و منفی را بر روی رشد شاخص کل داشتند. بر اساس نظر کارشناسان، بازار هنوز پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌های هر گروه قابلیت صعود بیشتری دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱ خرداد ۱۴۰۳

نقشه-بازار
 
شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش کاهشی یافت تا با ریزش ۸۰۲ واحدی به ۶۹۳ هزار و ۹۱۴ واحدی رضایت دهد.
 
شاخص-کل
در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بالای ۱ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۲,۶۷۱.۴۷۴.۹۰۷ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۳۳,۷۶۴.۳۶۹ میلیارد ریال و حجم معاملات ۵.۲۵۳ میلیارد سهم است.
نمادهای-بورسی
 
نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، شگویا، زاگرس، مارون، آریان، ارفع و فزر هستند.

خبرهای بورسی در ۱ خرداد ۱۴۰۳

به اطلاع کلیه فعالان و ذینفعان بازار سرمایه میرساند، هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در روز جاری با هدف حمایت از حقوق سهامداران و جلوگیری از تداخل در فرآیندهای بازارهای سرمایه که ذینفعان وسیعی دارد تشکیل جلسه داد. 

در این جلسه موضوعاتی از قبیل بررسی درخواست‌های جاری چند نهادهای مالی، موافقت با تغییر سهامداری یک نهاد مالی، اصلاح دستورالعمل مرتبط با صندوق های سرمایه گذاری مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید. همچنین دامنه نوسان معاملات سهام ۲+- درصد و صندوق های سهامی ۴+- درصد تعیین گردید.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بورس بخوانید.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها