|
کدخبر: 326880

گیمرها رکوردی جدید ثبت کردند / فروش ۵۹ میلیون PS5 در ۳ ماه

سونی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که فروش جهانی اش در ۳ ماهه گذشته به ۲.۵۹ میلیون دستگاه رسیده است و فروش ۲۰.۸ میلیون PS۵ در دوره مالی اخیر را برای خود ثبت کرده است.

اقتصاد گیمرها رکوردی جدید ثبت کردند / فروش ۵۹ میلیون PS5 در ۳ ماه

فروش PS۵ به بیش از ۲.۵۹ میلیون دستگاه در سراسر جهان افزایش یافت. سونی اخیراً اطلاعات مالی سه ماهه چهارم سال مالی جاری را منتشر کرده و اعلام کرده است که در این سال مالی موفق به فروش ۲۸ میلیون دستگاه PS۵ شده است. این رقم کمی کمتر از هدف فروش ۲۱ میلیون دستگاهی است که این شرکت چند ماه پیش تعیین کرده بود.

همان‌طور‌که در اطلاعات تکمیلی منتشر‌شده سونی آمده است، ۴/۵ میلیون دستگاه PS۵ در سه‌ماهه چهارم سال مالی فروش رفته است. در مقام مقایسه، سونی در همین سه‌ماهه سال گذشته موفق شده بود ۶/۳ میلیون دستگاه از کنسول جدیدش بفروشد.

wccftech می‌نویسد که با کاهش فروش جهانی PS۵ درمقایسه‌با سال گذشته، سونی اکنون پیش‌بینی می‌کند که فروش این کنسول در سال مالی جاری (FY۲۴) به ۱۸ میلیون دستگاه کاهش یابد. در دسامبر سال گذشته، گفته شد که روند فروش PS۵ با PS۴ در بازه زمانی مشابه مطابقت دارد؛ اما با کاهش فروش سالانه PS۵، این سؤال مطرح می‌شود که آیا فروش PS۵ در‌نهایت از کل فروش PS۴ در طول عمر آن پیشی خواهد گرفت یا خیر.

در اخبار مرتبط با فروش، تا ۵ می بیش از ۱۲ میلیون نسخه از عنوان موفق Helldivers ۲ از استودیو Arrowhead در هر دو پلتفرم PS۵ و PC فروخته شده است. این یعنی این تعداد نسخه در ۱۲ هفته فروخته شده‌اند.

نکته جالب اینکه سه هفته پس از انتشار این بازی در اوایل فوریه، Arrowhead گزارش داد که بیش از ۳ میلیون نسخه از آن فروخته شده است. این امر نشان می‌دهد که حدود ۹ میلیون نسخه دیگر در ۹ هفته (تقریباً ۱ میلیون در هفته) به‌فروش رفته است.

بازی های دیجیتالی و اینترنتی با وجود سابقه و عمر کم  توانسته است با تکیه بر تازگی و جذابیت خود طرفداران بسیار زیادی را به خصوص در بین جوانان به خود جذب کنند و سهم بالایی را در بازار به خود اختصاص دهند. نفوذ این نوع بازی های دیجیتالی آن چنان گسترده و عظیم بوده است که بازی و سرگرمی های سنتی را پشت سر گذاشته است. و آنقدر جوانان و افراد خانواده را به خود مشغول کرده که داد والدین را در آورده اند و بسیاری از اندیشمندان اجتماعی از خطرات این نوع بازی ها بر روی رشد اخلاق، رفتاری و اجتماعی کودکان و جوانان هشدار داده اند.

اما با وجود معایبی که این بازی ها می توانند داشته باشند دارای فوایدی مهمی هستند البته بحث امروز ما در رابطه با فواید و معایب این نوع بازی ها نیست بلکه سعی داریم انواع آنها را مانند کنسول پلی استیشن، ایکس باکس، گیم باکس اندروید، پرتابل، سگا و... معرفی کنیم.

کنسول باز ژاپنی سونی پلی استیشن

معرفی مدل های پلی استیشن 

کنسول بازی پلی استیشن سونی (۱۹۹۴)

این کنسول بازی در تاریخ ۱۹۹۴ به بازار معرفی شد و بیش از ۱۰۰ میلیون فروش تا سال ۲۰۰۵ یعنی سال توقف تولید آن داشت این مدل از کنسول بازی پلی استیشن در عرض ۱۱ سال پیشتاز فروش بازی های دیجیتالی خانگی بود و در طول این سال ها پیشرفت های زیادی داشت سونی موفق شد بیش از ۴۰۰ بازی برای پلی استیشن به بازار عرضه کند که از این نظر هم جلوتر از رقبای قدرتمند خود یعنی سگا و نینتندو بود.

 

 


 

منبع: تکراتو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها