|
کدخبر: 326450

اتفاقی مثبت در بورس / عرضه های جدید اولیه در راهند

پس از لغو عرضه‌های اولیه در بازار سرمایه از اسفندماه پارسال، برنامه انجام عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام شرکت گوهر فام به روش ترکیبی، به دو مرحله تقسیم شده است و پیش‌بینی می‌شود که این عرضه چهارشنبه هفته جاری در فرابورس انجام شود.

اقتصاد اتفاقی مثبت در بورس / عرضه های جدید اولیه در راهند

عرضه اولیه به مرحله‌ای از فرآیند گشایش سهام یک شرکت مشترک مربوط می‌شود که در آن شرکت برای اولین بار سهام خود را به عموم عرضه می‌کند. این فرآیند معمولاً با همکاری بانک‌ها و نهادهای مالی نظامی انجام می‌شود و امکان فراهم کردن سهام به عموم سرمایه‌گذاران را فراهم می‌کند.

عرضه اولیه به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا منابع مالی جدید را جذب کنند، از طریق فروش سهام خود به عموم افراد و سرمایه‌گذاران. این فرآیند می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا رشد کنند، پروژه‌های جدید را تامین کنند یا بزرگتر شوند.

سهمیه در یک عرضه اولیه معمولاً محدود است و بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این بازه زمانی می‌گردند. این فرآیند ممکن است شامل ارزیابی شرکت توسط مشاوران مالی، اطلاع‌رسانی به عموم و انجام معاملات بورسی باشد.

عرضه اولیه یک مهمترین رویدادهای مالی و بازاری است که ممکن است تأثیرات قابل‌توجهی بر شرکت و بازار داشته باشد.

در همین باره، اول اسفند سال گذشته بود که مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به لغو عرضه‌های اولیه در بازار سرمایه گفت: این تصمیم در راستای حمایت از بازار سرمایه با توجه به شرایط کنونی گرفته شده است.

این در حالی است که بعد از گذشت حدود سه ماه از این تصمیم، قرار است ۱۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد سهام شرکت شرکت گوهر فام با نماد معاملاتی "شفام" در دو مرحله با قیمت ارزش گذاری ۷۷۵۶ ریالی در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه می شود که در مرحله اول ۵ درصد با حداکثر سهمیه ۶۲۵ هزار سهمی به سرمایه گذاران واجد شرایط به روش حراج و در مرحله دوم، ۱۰ درصد دیگر همان روز با حداکثر سهمیه ۲۰۰ سهمی به سهامداران حقیقی و حقوقی به روش قیمت ثابت کشف شده تعلق می گیرد.

بر اساس این گزارش، مشاور عرضه هم کارگزاری اقتصاد بیدار و متعهد خرید تامین سرمایه دماوند است.

شایان ذکر است شرکت گوهرفام ۵ تیر سال ۱۳۶۸ تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسیده است؛ و موضوع اصلی فعالیت این شرکت نیز تهیه ،تولید و پخش انواع رنگ‌ها و سایر پوشش‌ها و کفپوش‌های تزیینی ساختمانی و صنعتی، انواع محصولات پلاستیکی و مواد پاک کننده و بهداشتی، تولید انواع رزین‌های صنعتی، تهیه و واردات و نصب انواع ماشین آلات و ایجاد و تاسیس کارخانه‌ها جهت تولید و بسته‌بندی انواع رنگ‌ ها، کفپوش‌ها، انواع محصولات پلاستیکی و مواد پاک کننده و بهداشتی، واردات، صادرات، توزیع و فروش انواع مواد اولیه تولید رنگ است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها