|
کدخبر: 324876

گزارش اختصاصی گسترش نیوز:

بورس مقتدرانه سبز شد / نمای کاملا سبز در صندوق های بورسی!

بر اساس اطلاعات موجود، در تاریخ ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس تهران به سطح ۲,۲۰۸,۲۱۴ واحد رسید و تجربه افزایش قابل توجهی به میزان بیش از ۶ هزار واحد داشت. این افزایش نشانگر روند مثبت در بازار بورس تهران است. همچنین، ارزش کلی بازار بورس در این تاریخ نسبتاً افزایش یافته است.

اقتصاد بورس مقتدرانه سبز شد / نمای کاملا سبز در صندوق های بورسی!

در تاریخ ۱ اردیبهشت ماه، بورس ایران شاهد رشد شاخص کل و افزایش قیمت سهام بود. این روند باعث تغییر رنگ نمادهای برخی از سهام به رنگ سبز در صفحه نمایش شد. رنگ سبز نشانگر این است که قیمت فعلی سهم بیشتر از قیمت قبلی آن است و این بیانگر افزایش ارزش سرمایه‌گذاری در بازار است. این روند ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند اخبار اقتصادی مثبت، رشد شرکت‌ها، یا تقاضای بالا از سهام باشد.

معاملات در این روز با شروعی صعودی آغاز شد و در ادامه این صعود، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش نسبی در شاخص کل رخ داد و شاخص به بالای  ۳۰ هزار واحد رسید. نمادهای بورسی مانند فولاد، فملی، شپنا، فارس، شستا، شبندر و وبملت تأثیرات مثبت و منفی را بر روی رشد شاخص کل داشتند. بر اساس نظر کارشناسان، بازار هنوز پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌های هر گروه قابلیت صعود بیشتری دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نقشه-بازار
شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  صعود افزایش یافت تا با رشد ۲۱۴۵۵ واحدی به ۷۴۵ هزار و ۲۱ واحدی رضایت دهد.
 
شاخص-کل
در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بالای ۷۷ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۹,۰۰۳.۵۲۵.۲۵۳ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۷۸,۳۶۱.۲۴۹ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۲.۲۳۶ میلیارد سهم است.
نمادهای-بورسی

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز شگویا، وسپهر، هرمز، ارفع، خاور، زاگرس و انتخاب هستند.

خبرهای بورسی در ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

 بهرام شکوری، رئیس انجمن مس ایران گفت: دولت می‌بایست با فاصله گرفتن از تصمیمات ناگهانی، سیاست‌گذاری‌های دستوری، خروج از بخشی نگری زمینه را برای افزایش اعتماد عمومی فراهم آورد تا به مرور شاهد تزریق سرمایه به بازار سهام باشیم.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها