|
کدخبر: 324471

قیمت ارز دیجیتال/قیمت رمز ارز/بازار ارزهای دیجیتال

وضعیت بازار رمز ارز / تحولات خاورمیانه به نفع این افراد شد

آمار نشان می دهد که دارندگان رمز ارز تتر، از حملات موشکی ایران به اسرائیل سود کردند.

اقتصاد وضعیت بازار رمز ارز / تحولات خاورمیانه به نفع این افراد شد

تحولات اخیر خاورمیانه نشان داد که بازار رمز ارزها نیز این ماجرا در امان نبوده و دارندگان ارز دیجیتال تتر سودهای بسیاری برده اند.

استیبل کوین تتر در بسیاری از صرافی‌های رمزارزی داخلی، با قیمتی بالاتر از ۷۲ هزار تومان، و حتی در برخی از صرافی‌ها، با قیمتی بیشتر از ۷۳ هزار تومان خرید و فروش می‌شد.

به دنبال حملات موشکی ایران به اسرائیل و در حالی که ارزش تومانی دلار در کشور در مسیر ثبت رکورد‌های جدید قرار دارد، قیمت هر واحد تتر (USDT)، استیبل کوین برتر بازار نیز در صرافی‌های داخلی از مرز ۷۳ هزار تومان فراتر رفته است که رکوردی جدید برای قیمت تتر به تومان به شمار می‌رود.

 داده‌های بازار نشان می‌دهند که در پی آغاز حملات، استیبل کوین تتر در بسیاری از صرافی‌های رمزارزی داخلی، با قیمتی بالاتر از ۷۲ هزار تومان، و حتی در برخی از صرافی‌ها، با قیمتی بیشتر از ۷۳ هزار تومان خرید و فروش می‌شد.

در زمان نگارش این خبر، با تثبیت جزئی ارزش دلار، قیمت تومانی تتر هم کمی کاهش یافته و اکنون در محدوده ۶۸،۵۰۰ تا ۶۹ هزار تومان قرار دارد.

در همین حال، لازم به ذکر است که بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال برتر و اتریوم (ETH)، آلت کوین برتر نیز در صرافی‌های داخلی، به ترتیب با قیمت ۴،۴۴۵،۸۳۸،۷۶۰ تومان و ۲۱۱،۸۸۶،۵۰۵ تومان معامله می‌شوند.

استیبل کوین‌ها نقش مهمی در بازار رمزارزها ایفا می‌کنند. منظور از استیبل کوین، رمزارزی است که ارزشی برابر با ارزهای فیات یا دارایی‌هایی مانند طلا دارد و تحت تاثیر نوسانات بازار ارز دیجیتال قرار نمی‌گیرد. مهمترین استیبل کوین بازار، ارز دیجیتال تتر است. رمزارز تتر متعلق به iFinex است؛ شرکت ثبت شده در هنگ کنگ که همچنین مالک صرافی رمزارز BitFinex نیز می‌باشد. این استیل کوین، به منظور برآورده کردن نیاز معامله‌گران به ارز دیجیتالی که با دلار برابری کند، راه‌اندازی شده است. طبق ادعای سایت رسمی تتر، این رمزارز با دلار پشتیبانی می‌شود، اما اسناد موثقی برای این ادعا ارائه نکرده است. به دلیل اهمیت این استیبل کوین در بازار کریپتو و نیاز کاربران به کسب اطلاعات در مورد آن، در این مقاله به سوال مهم تتر چیست پاسخ می‌دهیم و به بررسی کامل این رمزارز می‌پردازیم.

ارز دیجیتال تتر چیست؟

تتر در جولای ۲۰۱۴ با نام RealCoin راه‌اندازی شد و در نوامبر ۲۰۱۴ به تتر تغییر نام داد. این ارز دیجیتال که در اصل مبتنی بر بلاکچین بیت‌کوین بود، اکنون از پروتکل‌های Omni، اتریوم، سولانا، ترون، آلگورند، EOS، پالیگان، بی‌ان‌بی چین، اوالانچ و بیتکوین کش برای صدور استفاده می‌کند.

بعد از آنکه تا حدودی دانستیم تتر چیست، بهتر است با سازندگان آن بیشتر آشنا شویم. استیبل کوین USDT برای اولین بار توسط ریو کالینز (Reeve Collins)، بروک پیرس (Brock Pierce) و کریگ سلارس (Craig Sellars) راه اندازی شد.

ریو کالینز را می‌توان یکی از کارآفرینان موفق به شمار آورد که رزومه درخشانی دارد. پیش از راه‌اندازی این استیبل کوین، او موفق شده بود تا چندین شرکت بزرگ و معتبر را تاسیس کند. شبکه تبلیغات آنلاین Traffic Marketplace تنها یکی از شرکت‌هایی است که توسط کالینز تاسیس شده است و بسیار شناخته شده است.

سازنده دیگر، بروک پیرس یک متخصص در حوزه ارزهای دیجیتال است که پروژه‌های بسیاری را در صنعت رمزنگاری با موفقیت به انجام رسانده است. در سال ۲۰۱۴، پیرس مدیر بنیاد بیت کوین شد و فعالیت‌های بسیاری را در راستای بهبود و ارتقای بیت کوین انجام داد.

منبع: رمز ارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها