|
کدخبر: 323602

شهرداری تهران

افزایش بهای خدمات دفاتر الکترونیک / رقم جدید چند درصد است؟

اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز، نرخ جدید بهای خدمات دفاتر الکترونیک شهر را تصویب کردند.

اقتصاد افزایش بهای خدمات دفاتر الکترونیک / رقم جدید چند درصد است؟

جلسه امروز شورای شهر تهران، چند مصوبه داشت که از جمله آن ها، افزایش بهای خدمات دفاتر الکترونیک شهر بود.

اعضای شورای شهر تهران مصوبه بهای خدمات کارشناسی و فنی قابل ارائه توسط موسسه فناوران شهر (دفاتر خدمات الکترونیکی شهر تهران) را تصویب کردند.

اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در جلسه علنی شورا بررسی اصلاح مصوبه بهای خدمات کارشناسی و فنی قابل ارائه توسط موسسه فناوران شهر (دفاتر خدمات الکترونیکی شهر تهران) را روی میز بررسی قرار دادند و احمد صادقی با بیان اینکه دفاتر خدمات الکترونیک شهر از اهداف خود دور شده و هزینه‌های مردم را افزایش داده است، گفت: حتی تعداد نیروهای انسانی را افزایش داده و جالب است بدانید یکی از دلایل نارضایتی مردم از حوزه شهرسازی همین دفاتر خدمات الکترونیک هستند و معاونین مناطق مردم را به دفاتر خاص ارجاع می‌دهند که موجب شده بخش عمده‌ای از مردم به چند دفتر محدود مراجعه کنند و مابقی دفاتر یا مراجعه کنندگان‌شان کم است یا اساسا مراجعه کننده ندارند.

وی با اشاره به پیشنهاد شهرداری مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی تعرفه های دفاتر خدمات الکترونیک گفت: تا زمانی که مشکلات این دفاتر حل نشود نباید افزایش قیمت داشته باشیم چرا که این دفاتر ایجاد شدند تا به صورت هوشمند و الکترونیک خدمات ارائه کنند؛ اما متأسفانه تنها به حوزه شهرسازی ورود کرده و امور دیگر را انجام نمی‌دهند و باید کارگروهی برای پرداختن به مسائل این دفتر تشکیل می‌شد که نشده است.

مهدی چمران نیز در واکنش به سخنان صادقی گفت: دفاتر خدمات الکترونیک به علت انجام امور شهرسازی راه‌اندازی شده است، اما امروز می‌بینیم که خدمات شهرسازی هم توسط این دفاتر و هم توسط شهرداری دنبال می‌شود و جالب است بدانید بعد از مدتی دفاتر خدمات اعلام کردند که ارائه خدمات در حوزه شهرسازی برای آن‌ها به صرفه نیست و به دنبال مسئولیت های جدید بودند.

حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی شهرداری تهران نیز در دفاع از این لایحه گفت: این لایحه هفت ماه است که آماده شده اما تا زمانی که آیین نامه دفاتر اصلاح نشود نمی‌توان کاری کرد و ما در راستای تحقق شعار سال گام برمی‌داریم و تقاضای ما این است که با توجه به اینکه این دفاتر فعال هستند لایحه نرخ بهای آن‌ها تصویب شود تا بعد از آن و در هفته‌های آینده تعیین تکلیف دفاتر نیز به نتیجه برسد.

اعضای شورای شهر پس از بیان نظرات خود نهایتا با افزایش نرخ ۳۵ درصدی نرخ بهای خدمات دفاتر خدمات الکترونیک شهر موافقت کردند.

دفاتر خدمات الکترونیک شهر به موجب آیین ­نامه اجرایی این دفاتر مصوب شورای بازنگری، اصلاح و هماهنگی نظامات برنامه­ ریزی و اجرایی شهرداری تهران ۱۳۸۶ به منظور تسهیل امور شهروندان در خصوص مراجعات به شهرداری­ها و جلوگیری از بروکراسی اداری فعالیت­های تابعه این نهاد تاسیس شد. در واقع تأسیس دفاتر مذکور توسط شهرداری به منظور ارائه خدمات سریع با کیفیت شهروندان، ساده ­سازی مراحل انجام کارهای اداری-خدماتی، جلوگیری از سفرهای متعدد شهری، فراهم آوردن امکان ارائه خدمات غیرحضوری در راستای تحقق دولت الکترونیک و همچنین در راستای تحقق اصل 44 و کاهش تصدی­ گری، به­ کارگیری بخش خصوصی در چارچوب برنامه توسعه چهارم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، سیاست­ها و مصوبات دولت، مجلس و شورای اسلامی شهر و بهبود کیفیت ارائه خدمات و در نهایت تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به مردم می ­باشد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر