|
کدخبر: 323412

حقوق فرهنگیان / حقوق معلمان / رتبه بندی معلمان

قول واریز حقوق به فرهنگیان / معلمان حساب خود را چک کنند

فرهنگیان عزیز در سراسر کشور می‌توانند برای آگاهی از فیش حقوقی خود در زمان‌های ذکر شده به سایت فیش حقوقی فرهنگیان به نشانی My.Medu.Ir مراجعه نمایند.

اقتصاد قول واریز حقوق به فرهنگیان / معلمان حساب خود را چک کنند

فرهنگیان می‌توانند برای دریافت حق تدریس خود اقدام کنند. برخی از رسانه‌ها درباره دریافت و واریز حق التدریس فرهنگیان صحبت کردند.

خبرهای خوش از واریز معوقات فرهنگیان

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت معوقات حق‌التدریس، نیروهای خریدخدماتی، مدیران و معاونان شیفت دوم مدارس، حق التدریس معلمان طرح تثبیت یادگیری ایام کرونا، سنوات ارفاقی معلمان ایثارگر و استثنایی و هزینه‌های فوت و ازدواج فرهنگیان خبر داد و گفت: بخشی از معوقات قبل از پایان سال و بخشی نیز تا ششم فروردین به حسابها واریز می‌شود.

پاداش-فرهنگیان

حق التدریس‌ فرهنگیان ۱۴۰۲ کی واریز می‌شود؟

«رضا مراد صحرایی» وزیر آموزش و پرورش با اعلام آغاز فرآیند صدور احکام نومعلمان و اینکه این احکام به زودی صادر می‌شود، در خصوص پرداخت حقوق و معوقات حق‌التدریسی‌ها که مقرر شده بود تا پایان سال ۱۴۰۲ پرداخت شود، گفت: «ما همه تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد. پرداخت معوقات حق‌التدریسی‌ها حق آنهاست و حق را باید سر ماه پرداخت کرد، هرچند شرمنده شده‌ایم، اما همه ما در آموزش و پرورش برای این امر تلاش می‌کنیم.»

صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: برنامه وزارتخانه، این است که حق‌التدریس معلمان به صورت ماهیانه و در انتهای هر ماه پرداخت شود.

صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت حق‌التدریس معلمان، اظهار کرد: با پیگیری وزیر آموزش و پرورش، پرداخت حق‌التدریس معلمان با حقوق‌شان از فروردین ماه امسال آغاز شده است و از این پس ادامه دارد.

وی ادامه داد: یکی از مطالبات جدی معلمان، پرداخت به موقع حق‌التدریس آنها بود زیرا با حقوق‌شان پرداخت نمی‌شد و تبدیل به معوقه می‌شد.

ستاری‌فرد با بیان اینکه استفاده از حق‌التدریس معلمان به منظور جبران کمبود نیروی انسانی صورت می‌گیرد، افزود: گلایه معلمان از عدم پرداخت به موقع حق‌التدریس آنها بود که گاهاً پرداخت آن تا ۶ ماه حتی بیشتر به تعویق می‌افتاد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پرداخت حق‌التدریس در تبصره ۱۲ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور، صراحتا اعلام شد، با همکاری خوب سازمان برنامه و بودجه، وزارت آموزش و پرورش به دنبال این هست که اولا مطالبات فرهنگیان انباشته نشود و ثانیاً در موعد مقرر حق‌‌التدریس فرهنگیان پرداخت شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: برنامه وزارتخانه، این است که حق‌التدریس معلمان به صورت ماهیانه و در انتهای هر ماه پرداخت شود.

وی با اشاره به مدارس دو شیفت که تعداد آنها نیز زیاد است خاطر نشان کرد: به عنوان مثال مدیران و معاونان شیفت صبح این مدارس در شیفت عصر نیز تقبل کردند تا به صورت مازاد بر وظیفه، مسئولیت اداره مدرسه را بپذیرند که تحت عنوان مدیران و معاونان شیفت دوم از آنها یاد می‌شود؛ معوقه این افراد نیز پرداخت می‌شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در ادامه به سنوات ارفاقی معلمان ایثارگر و استثنایی اشاره و در این خصوص نیز گفت: آموزش و پرورش باید مازادی به صندوق بازنشستگی تحت عنوان سنوات ارفاقی این دسته از معلمان پرداخت کند چرا که اینها زودتر بازنشسته می‌شوند که دچار تاخیر شده بودیم؛ این نیز تامین‌اعتبار و واریز خواهد شد و اینگونه مشکل بازنشستگی این معلمان هم رفع می‌شود.

وی اظهار کرد: حق التدریس معلمان طرح تثبیت یادگیری ایام کرونا نیز از دیگر معوقات است که احصاء شد؛ حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است که در هفته اول فروردین تخصیص آن را دریافت و پرداخت می‌کنیم . بدهی‌های آموزش و پرورش نسبت به گذشته به طور قابل توجهی کم شده و تلاش می‌کنیم آنها را به صفر برسانیم.

وی ادامه داد: هزینه‌های فوت و ازدواج نیز هزینه‌های دیگری است که قبل‌تر باید پرداخت می‌شد اما از سال‌های قبل مانده است و از سال ۹۹ و ۴۰۰ بواسطه این امور بدهی داریم که این نیز یکجا قبل از عید تسویه خواهد شد.

فرهنگیان عزیز در سراسر کشور می‌توانند برای آگاهی از فیش حقوقی خود در زمان‌های ذکر شده به سایت فیش حقوقی فرهنگیان به نشانی My.Medu.Ir مراجعه نمایند.

علی فرهادی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید: «معاون اول محترم رئیس‌جمهور بخشنامه‌ای را تحت عنوان مزایای جانبی کارمندان و پرسنل دولت برای اختصاص مبالغی در مناسبت‌های مختلف صادر کردند که طبق آن باید به همه کارکنان از جمله معلمان این مبالغ تعلق بگیرد. منتها با توجه به اینکه بودجه آموزش و پرورش بسته شده‌بود و بعد از آن این بخشنامه صادر شد و همچنین از آنجایی که اعلام شد این مبالغ از اعتبارات موجود پرداخت شود، نتوانستیم این کار را انجام دهیم.»

او ادامه می‌دهد: «پرداخت رفاهیات به فرهنگیان اصلاً عدد کمی نیست، چراکه مثلاً اگر برای فقط یکی از مناسبت‌ها قرار باشد به معلمان ۲ میلیون تومان پرداخت شود، به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که عدد خیلی بالایی می‌شود.»

فرهادی افزود: به همین دلیل این بخشنامه را در بودجه ۱۴۰۲ نتوانستیم اجرایی کنیم، اما خوشبختانه در بودجه ۱۴۰۳ این مبالغ تحت عنوان «مزایای جانبی» پیش‌بینی شده‌است و علاوه بر کارمندان آموزش و پرورش به حساب معلمان نیز پرداخت می‌شود.

زمان واریز حق التدریس فرهنگیان بازنشسته کی می باشد؟

طبق وعده معاون آموزش و پرورش قرار بود تا پایان سال ۱۴۰۲ سه مه حق التدریس شاغلین واریز شود اما در آخرین روز سال فقط حق التدریس مهر و آبان ماه واریز شد. بر اساس اعلام قبلی قرار است امروز ۵ فروردین ماه در اولین سیکل پرداخت، حق التدریس آذرماه به حساب همکاران ذینفع واریز گردد. برای اطلاع از جزئیات اینکه زمان واریز حق التدریس فرهنگیان بازنشسته کی می باشد؟ و اینکه معوقه آذرماه و ماه سوم کی به حساب معلمان شاغل و بازنشسته واریز میشود، زمان پرداخت معوقه حق التدریس فرهنگیان، آخرین خبر از پرداخت حق التدریس فرهنگیان ۱۴۰۲، واریز حق التدریس فرهنگیان ۱۴۰۲ کی واریز میشود با ما همراه باشید.

منبع: اندیشه معاصر
 • ناشناس ارسالی در

  سلام ، بیش از ۴۳ هزار بازنشسته نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با گذشت بیش از ۳۰ ماه از زمان ب ازنشستگی هنوز مابه التفاوت پاداش خود را نگرفته اند.احکام بازنشستگی هم اصلاح نشده است.

 • ناشناس ارسالی در

  نمی توانید استعفا دهید

 • حسن ارسالی در

  همش چرت همش وعده‌اي سرخرمن خجالت هم خوب چیزی هست چراباید معلم کار کند ویک سال بع د حقوق بگیرد اون هم ماهی شش میلیون

 • ناشناس ارسالی در

  آقای سخنگوی آموزش و پرورش ،،ببخشید ،،حقو ق ماهم اگه مثل شرکتهای دیگه بود اصلا رفا هیاتی که شما میگید رو نمی‌خوایم ،،بابا ش رکتها که دوبرابر ماحقوق میگیرن با مدرک د یپلم فوق دیپلم ،،،امسال هم 35درصد اضافه شدن،،،بعد دنبال عدالت در پرداخت هستی،،با این افزایش ما هیچوقت به حقوق اونها نمیر سیم

 • ناشناس ارسالی در

  ناکارآمدترین نیروها ی اموزش و پرپرش نیرو های ستادی در خود وزارت هستند . کارشناس ت و وزارت هست که 20سال اونجا نشسته لم داده رو صندلی نه خبر از مدارس و کلاس درس دار ه و نه خبر از وضعیت اقتصادی . تو ماموریت هاشون از بهترین امکانات استان ها استفاده می کنند . تاریخ یه بخش نامه هم عوض نمیک نن میفرستن مدارس. اینا کاری برای معلمان نمیتوانند انجام دهند .

 • فرهنگی ارسالی در

  شیطونا طبق معمول بازم دروغ . خسته نمیشید از این همه دروغ

 • آریا ارسالی در

  ما را به خیر شما امید نیست ، ، ؛ شر مرسا ن !!!

 • م ک ارسالی در

  من یک فرهنگی شاغل هستم که ۲۸ ساله دارم خ دمت میکنم .هیچ واریزی ندارم .لطفا برای ب الا بردن ریتینگ و منافع خودتون با آبروی ما فرهنگیان بازی نکنید . زمین گرده . پیدا میشه کسی هم که بخواد با ابروی شما بازی کنه.اینو از من به یاد داشته باش ید .

 • جوانمیر ارسالی در

  واقعا دولت نسبت به حقوق فرهنگيان کوتاهی و ظلم می کند.توقع فرهنگيان این است که ه مچون پرسنل دولت از حقوق و مزایای یکسان ب خوردار باشند.

 • بازنشسته ارسالی در

  ممنون از خبر سوخته شما

 • کوروش کبیر ارسالی در

  چندساله مشکل حل نشده
  پس امیدی نی ست

 • رضا ارسالی در

  خدا به حق این شب های قدر از این مسئولین دروغگو نگذره تعطیلات تموم شد واریز نکردن

 • گ ارسالی در

  دروغ گفتن وعده ی دروغ دادن که مسبوالسابقه برای آقایان بر کسی پوشیده نیست اینهم یکی رویش

 • ناشناس ارسالی در

  خدا ازتون نگذره که فقط تیترتون شده دروغ ، به خدا واگذارتون کردم دیگه برای ضایع ک ردن معلما چه نقشه ای کشیده اید که خودتون ضایع میشید

 • خسته ارسالی در

  صحرایی خلق شده تا فقط حرف مفت بزنه.خدا ل عنتش کنه دروغگو رو.

 • دوست ارسالی در

  خجالت بکشند. با این همه دروغ که به معلم می‌گویید واقعا از معلم چه انتظاری دارید. فقط خدا عوضتان دهد.

 • بهروز ارسالی در

  خاک تو سرتون

 • ناشناس ارسالی در

  شما چقدر دروغگو هستید این خبر مال اوایل اسفند 1402 بود و به قسمت زیادی هم عمل نش د.

 • ناشناس ارسالی در

  این وزیر فقط در حد ‌‌تربیت معلم هست نه در حد لباس وزارت .. گندی که زده با دروغ درست نمیشه وزیر شعار کمتر بده برو دنبال التماس بلکه سه ماه حق التدریس زمستان ر ا بتونی بگیری برای معلمها ت

 • ناشناس ارسالی در

  خوش به حال مسئولان با شش ماه حقوق هفتاد تومنی میتوانند کوییک بخرند البته اگر تو شش ماه به یک ریالش دست نزنند

 • عبدالناصر توری ارسالی در

  حساب خود را چک کنند چیه؟
  معلمان صد هزار تومان واریز بشه قضیه رو نفهمند ول کن ماجرا نیستند!
  معلمان را دریابید.

 • محمدرضا ارسالی در

  باسلام وعرض ادب خب این واریزی ها توی سرتون بخوره آخه کدام آدام نادان بابیمه آتیه سازان قرار دادبسته خب بابامابازنشسته ها الان به بیمه تکمیلی نیاز داریم که هیچگونه خدماتی به ما نمی‌دهند فقط ماهیانه مبلغی ازما کم می‌کنند

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها